Pali się!

Kłopoty ze skorzystaniem z nagrywarki, wypalenie płyty CD-Audio z drażniąco długimi przerwami między utworami czy wreszcie znane każdemu "palaczowi" komunikaty buffer underrun wraz z towarzyszącymi im informacjami o tym, że proces nagrania się nie powiódł (oznaczające mniej więcej: weź nowy krążek i spróbuj jeszcze raz) – to tylko część repertuaru złośliwości, jakimi raczy nas pecet podczas nagrywania płyty. I robi tak przynajmniej do tego momentu, w którym wreszcie poprawnie skonfigurujemy nasz system, zainstalujemy odpowiednie sterowniki oraz dobierzemy metody nagrywania właściwe dla każdego rodzaju płyty.

     

Tekst, który właśnie czytacie, ma pomóc w dokonaniu tych wszystkich czynności. Spróbujemy poprawnie skonfigurować peceta z zainstalowaną nagrywarką i ominąć przynajmniej te rafy, o które najłatwiej się rozbić podczas wypalania własnych krążków. Wreszcie zajmiemy się przygotowaniem płyty z domowym zabezpieczeniem antypirackim. Nagrywać lubi prawie każdy, ale nie wszyscy chcą, aby ich autorskie płyty dało się skopiować.

     

Ze wstępu wynika, że nie będziemy zajmowali się opisem funkcji oferowanych przez konkretny program do nagrywania krążków CD-RW. Tak właśnie ma być – piszący te słowa zamierza przedstawić zestaw konkretnych porad dotyczących nagrywania jako takiego, nie zaś metodę sporządzenia płyty tego czy innego rodzaju za pomocą aplikacji X albo Y. Jedynym wyjątkiem jest sekcja poświęcona metodom wypalania "niekopiowalnych" krążków.

Więcej:bezcatnews