Dial-Up Monitor

Ciągle jeszcze wielu internautów korzysta z modemów. Osobom takim przyda się na pewno dobry program do monitorowania połączeń.

Dzięki temu niewielkiemu programowi możemy w pełni kontrolować nasze połączenia z Internetem. Choć Dial-Up Monitor oferuje naprawdę wiele funkcji, jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Wszystkie informacje mamy podane jak na dłoni, w jednym oknie. Już podczas instalowania aplikacji ustawiamy większość naszych preferencji dotyczących działania Dial-Up Monitora. Możemy zdecydować, by po nieplanowanym zerwaniu połączenia (jakże częstym, gdy korzystamy z modemu) program automatycznie połączył się ponownie.

Jeśli nie potrafimy narzucić sobie dyscypliny i skrócić internetowych pogaduszek, ustawmy limit na czas spędzony w Sieci – po jego upływie zostaniemy odłączeni. Możemy też ustawić minimalną prędkość połączenia z Internetem oraz zdecydować o tonowym lub impulsowym wybieraniu numeru. W czasie połączenia w rogu ekranu wyświetlane jest małe okienko ze statystykami, oczywiście tylko wtedy, gdy sobie tego życzymy.

Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP (nie działa z NT 4.0), ok. 3 MB na dysku
+ ogromna różnorodność funkcji
– wysoka, jak na nasze warunki, cena
Producent: Radu Stanciu, Rumunia, http://www.dialmonitor.ro/
Rejestracja: 19,95 USD

Co jeszcze potrafi Dial-Up Monitor? Korzysta z wielu numerów dostępowych do Sieci, uruchamia alarm, gdy zbliżamy się do limitu czasu, sprawdza, czy mamy nową pocztę na serwerze… Po połączeniu z Internetem może automatycznie uruchomić wybrane przez nas wcześniej aplikacje, np. przeglądarkę czy program pocztowy. Dostępna jest opcja zabezpieczenia Dial-Up Monitora hasłem przed innymi użytkownikami komputera.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.