Eksperymenty w toku

Grupa multitesterów powiększyła się o kolejnych kilkadziesiąt osób, które ostro wzięły się za długoterminowe testowanie podzespołów komputerowych.

Nowe zestawy składające się z procesora Pentium 4 2,0 GHz, trzech modeli płyt głównych Socket 478, obudowy PRO Station i dwóch wentylatorów są już w domach następnej grupy Czytelników, którzy podjęli się testowania urządzeń w ramach multiTEST-u. Na forum rozgorzały pierwsze dyskusje. Wiele osób wymienia się praktycznymi poradami i informacjami z innymi użytkownikami na temat otrzymanego sprzętu. Sporo pochwał otrzymały obudowy PRO Station oraz płyty główne firm MSI i AOpen.

Obudowa PRO Station

Tomasz Myśliwiec:

„Obudowa wykonana elegancko i jak dla mnie ładna. Ma dobry zasilacz (ze zmianą napięcia na 115 V), odchodzi od niego dużo łączy do zasilania. Na szczęście kabelki do podłączenia gniazda USB znajdującego się z przodu obudowy są opisane i nie trzeba się męczyć z odnalezieniem odpowiedniego. W otwieranym przednim panelu są także dwa gniazda minijack, co bardzo mi się podoba, bo mam Sound Blastera Live! i muzykę zintegrowaną z płytą, więc jedno z wyjść (albo nawet dwa) mogę sobie wyprowadzić z przodu. Reszta kabelków (diody, reset, power) jest także opisana i nie trzeba zgadywać, co do czego służy. Dobrze rozwiązano też sprawę chłodzenia obudowy, bo zawiera ona ponacinane płyty boczne i dwa dodatkowe wentylatory (wielki z tyłu, mniejszy z przodu), a wszystkie wiatraczki pracują dosyć cicho. Ponieważ jest sporo tych kabelków, to właśnie one psują porządek i harmonię we wnętrzu komputera”.

Konfiguracje sprzętu
multiTEST – 1. edycja
Procesor: Intel Pentium 4 2,0 GHz Płyta główna: Asus P4B-266, Abit BD7- -RAID lub Acorp 4D845A Wentylator: CoolerMaster D12-7h53D-oc
multiTEST – 2. edycja
Procesor: Intel Pentium 4 2,0 GHz Płyta główna: AOpen AX4B Pro, MSI 845 Ultra ARU + Smart Key lub Biostar M7TDB Obudowa: PRO Station Wentylator: standardowy boksowy dla Pentium 4 i Jamicon JMC940BP

MSI 845 Ultra ARU

Andrzej Seremet:

„Instrukcja naprawdę bardzo solidna, wszystko wzorowo opisane, nie było żadnych problemów z montażem i ustawieniami (brawo dla MSI), szkoda tylko, że dokumentacja jak zwykle po angielsku. Ciekawe, kiedy uda mi się znaleźć polskojęzyczną instrukcję przy płycie…”.

Biostar M7TDB

Sebastian Misiewicz:

„Nie można tu mówić o instrukcji z prawdziwego zdarzenia. Jest to jedna kartka, ale jeśli ktoś nie instaluje płyty pierwszy raz, to może być”.

Jerzy Pawłowski:

„Pełna instrukcja jest na CD dołączonym do płyty (113 stron). Nie będę oceniał takiego rozwiązania, ale wolałbym mieć instrukcję pod ręką w formie papierowej. Chociaż zawsze to kilka ściętych drzew mniej”.

AOpen AX4B Pro

Bogusz Kowalski: „Fajnym dodatkiem jest Dr. Voice. Co prawda trzeba się wsłuchać, co on mówi, ale można szybko wykryć problem. Powiedział mi, że coś jest nie tak z dyskiem. Sprawdziłem i faktycznie – miałem źle ustawioną zworkę w dysku”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.