MSI KT4 Ultra-FISR

Czy platforma AMD ma jakieś ograniczenia. Zapewne ale szybki Athlon XP w połączeniu z płytą główną MSI KT4 Ultra ma ich już znacznie mniej.

Podstawą płyty głównej MSI KT4 Ultra-FSIR dla procesorów AMD jest chipset VIA KT400. Do ważniejszych zalet tego zestawu układów sterujących trzeba zaliczyć współpracę z kartami graficznymi w trybie AGP 8x. Kolejnym godnym uwagi szczegółem jest umieszczony na płycie interfejs Serial ATA obsługiwany przez kontroler RAID firmy Promise, umożliwiający podłączenie do dwóch urządzeń Serial ATA i dwóch napędów IDE. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji sześć portów USB 2.0, trójportowy kontroler FireWire, interfejs sieciowy (Gigabit Ethernet) oraz złącze dla modułu Bluetooth.

Chipset: VIA KT400
Pamięć obsługiwana/maks. w jednym module: 3072/1024 Liczba złączy PCI/ISA/AGP: 6/0/1
Zintegrowane komponenty: układ dźwiękowy, adapter sieciowy, USB 2.0, kontroler RAID Serial ATA i FireWire
Gwarancja: 36 miesięcy
Cena (z VAT-em): 780 zł
POWER 96,1
ECONO 44,1
+ bogate wyposażenie
+ wysoka wydajność
+ obsługa niektórych modułów DDR400
Producent: MSI, Tajwan
http://www.msi.com.tw/
Dostawca: MSI International
tel.: (62) 502 81 81
http://www.msi-polska.pl/

Z nowego modelu MSI powinni ucieszyć się również overclockerzy. Płyta udostępnia bowiem bardzo szeroki zakres częstotliwości taktowania magistrali FSB i napięć procesora.

Podczas testów KT4 Ultra nie sprawiała najmniejszych problemów. Na podstawie otrzymanych wyników można stwierdzić, że KT4 Ultra pod względem wydajności ustępuje nieco modelom bazującym na chipsecie KT333, ale nad większością z nich góruje pod względem wyposażenia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.