Plus! z dodatkiem

Plus! Digital Media Edition - nowy dodatek do Windows XP

Analog Recorder to narzędzie umożliwiające zgrywanie na dysk komputera muzycznych „czarnych płyt” i kaset z jednoczesnym czyszczeniem tych nagrań z szumów i trzasków.

Program o nazwie Audio Converter pozwala konwertować pliki MP3 i WAV do formatu WMA i na odwrót. Wyliczankę kończą aplikacje Label Maker do drukowania okładek płyt i Dancer, wyświetlający na Pulpicie postacie tańczące w rytm odtwarzanej muzyki.

Jak i po ile?

Cały pakiet Plus! Digital Media Edition kosztuje 20 dolarów, co – jak na warunki amerykańskie – nie jest kwotą wygórowaną (i mniejszą o 10 USD od pierwszego Plusa! dla Windows XP). Zestaw ten jest pierwszym produktem firmy z Redmond sprzedawanym online (można też zamówić wersję na CD). Co ciekawe, chroniony jest on tym samym systemem antypirackim, który znamy z Windows i Office XP. Po wpisaniu 25-znakowego kodu musimy więc jeszcze aktywować program przez Internet.

Wiele zatem wskazuje na to, że system aktywacji się upowszechni – będą nim chronione nie tylko „duże” produkty, jak systemy operacyjne i pakiety biurowe, ale również drobniejsze aplikacje. Co więcej, w ślady Microsoftu podążają też inni – np. Intuit, znany producent programów finansowych, który zabezpieczył w ten sposób aplikację TurboTax.