Lecą wióry!

multiTEST - relacja

Testerzy w trzeciej edycji multiTEST-u otrzymali nie lada zestaw komputerowy. Do ich rąk trafiły pecety składające się z płyt głównych z gniazdem Socket A, procesorów AMD Athlon lub Duron, obudów ATX, nagrywarek BTX o prędkości zapisu 48x i klawiatur. Oto pierwsze spostrzeżenia multitesterów.

Obudowa Foxconn x50

Tomasz Danch:

„Ładne wzornictwo, zasilacz 350 W, otwory wentylacyjne u góry obudowy, (…) duże diody sygnalizacyjne i dobrze rozmieszczone przyciski, główny wyłącznik zasilania z tyłu obudowy. Pokrywy odkręcane bez użycia śrubokręta, z podwójną ścianką (plastik-blacha). Między nie można wmontować maty wygłuszające. Niestety, wiatrak nie należy do cichych”.

Abit KR7A-133

Michał Zabłotny:

„Płyta jest wyposażona w dwie taśmy 80-żyłowe, taśmę do FDD, dodatkowego „śledzia” z dwoma portami USB, instrukcję i sterowniki. Opakowanie płyty jest poręczne (ma rączkę do transportu), a sama płyta znajduje się w plastikowej obudowie, która dobrze ją chroni. Na płycie zamontowany jest wentylator na chipsecie oraz są jeszcze cztery wolne gniazda do podłączenia wentylatorów”.

Asus A7V333

Piotr Warzocha:

„Do płyty nie mam żadnych zastrzeżeń, (…) brakuje tylko Bluetootha (jest złącze USB 2.0 i FireWire).

Dobrymi rozwiązaniami są APIC (większa liczba przerwań) oraz możliwość przydzielenia IRQ do konkretnego gniazda – to naprawdę działa! Bardzo podoba mi się funkcja wyłączająca kontrolera RAID na płycie. Jeżeli nie mamy do niego podłączonych żadnych dysków, znacznie skraca to czas uruchamiania komputera”.

Nagrywarka CD-RW BTC 48x

Piotr Lorek:

„Szuflada wygląda trochę topornie, jednak działa dość cicho. Windows, Nero i CloneCD wykryły napęd bez problemu”.

Piotr Warzocha:

„Przyznam, że miałem trochę wątpliwości co do firmy, ale zostałem mile zaskoczony. Nagrywarka ma dużą prędkość, chyba jedną z najwyższych na rynku, wyjście na słuchawki, regulację głośności, dwukolorową diodę sygnalizacyjną i przycisk startu, którego mi zawsze brakowało”.

Andrzej Witas:

„Napęd CD-RW jest cichy, umożliwia też zapis płytek 800 MB. Nagrałem jedną taką płytkę z prędkością 16x – zapewne nagrywarka rozpoznaje dopuszczalną prędkość”.