Matador 1.0

Denerwują Cię listy reklamowe w skrzynce pocztowej? Wypróbuj Matadora - naprawdę się opłaci.

Lubisz dostawać spam? Jeśli, tak jak ja, masz już dość nieproszonych maili w swojej skrzynce, zainstaluj program Matador. Od tej pory będziesz dostawać pocztę tylko od przyjaciół.

Jak to działa? Najpierw trzeba poświęcić trochę czasu na skonfigurowanie aplikacji. Za każdym razem, gdy dostaniemy niechcianego maila, klikamy przycisk Junk (pojawi się na pasku Outlooka po zainstalowaniu Matadora) i adres nadawcy zostanie dodany do „killfile’a”, a list usunięty. Można też ręcznie wpisać adresy na odpowiednie listy. Szkoda tylko, że filtry zawartości maili są bardzo uproszczone (zestaw suwaków do ustawiania poziomu ochrony).

Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP, Outlook 2000/2002, ok. 3 MB na dysku
+ łatwa konfiguracja filtrowania
– współpraca tylko z Outlookiem
– brak zaawansowanych filtrów
Producent: Mail Frontier, http://www.mailfrontier.com/
Rejestracja: 29,95 USD

Co jeszcze oferuje nam Matador? Automatycznie dodaje adresy mailowe z listów, których nie skasujemy, do listy People-allowed, a wrogów – do People-blocked. Tak samo program postępuje z nadawcami przysyłającymi nam oferty. Pozwala też na zarządzanie listami mailingowymi, na które jesteśmy zapisani. Jeśli otrzymamy podejrzany list, możemy skorzystać z opcji Challenges – Matador wyśle do nadawcy list z pytaniem, czy wiadomość jest autentyczna.

Rezultat działań Matadora możemy obejrzeć na wykresie – w sekcji Raporty. Program działa i rzeczywiście odsiewa ziarna od plew. Szkoda tylko, że współpracuje jedynie z Outlookiem (zapowiadana jest wersja dla OE). Na inne klienty poczty chyba przyjdzie nam poczekać.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.