Sekrety Ziół

Jakże często programy multimedialne występują w roli książek. Tyle że nieco ulepszonych - z dźwiękami i filmami w środku. Jak jest w przypadku leksykonu Sekrety Ziół?

Ten multimedialny leksykon bez wątpienia przyda się wszystkim wielbicielom natury i osobom, które dbają o zdrowie.

Hasła zgromadzono w kilku kategoriach: zioła, mieszanki, nalewki, wina i kąpiele. W każdej z nich znajdziemy kilkadziesiąt opisów. Treść każdego opisu podzielono na cztery podkategorie tematyczne: opis, ziołolecznictwo, kuchnia i kosmetyka. Z terminami związane są również elementy multimedialne. Klikając przycisk Grafika zobaczymy rysunek rośliny, Zdjęcie – pokaże się fotografia, a Muzyka pozwala usłyszeć tło dźwiękowe. Bazę haseł możemy przeszukiwać zarówno pod kątem konkretnej rośliny i jej występowania w treści przepisów, jak i ze względu na wpływ ziół na organizm człowieka. Jeśli na przykład zaznaczymy filtr „wzmacniające odporność organizmu”, wyświetli się m.in. przepis na wino z cebuli. W opisie każdego hasła znajdują się słowa będące jednocześnie innymi tematami. Zostały one zapisane jako hiperłącza, co ułatwia poruszanie się po programie.

Wymagania: Windows 98/Me/NT/2000/XP, ok. 25 MB na dysku
+ duża liczba haseł
+ ciekawa multimedialna oprawa programu
+ wygodny podział na kategorie
Producent: Dom Wydawnictw Multimedialnych, Chełm
http://www.dwm.pl/
Cena (z VAT-em): 39 zł

Z Sekretów Ziół można się naprawdę wiele dowiedzieć. Mnie najbardziej spodobały się propozycje aromatycznych kąpieli – na pewno je wypróbuję. Myślę też, że ten program to dobry pomysł na prezent dla zainteresowanej medycyną naturalną mamy lub babci.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.