10 na 10 z CHIP-em

Już 10 lat jesteśmy z Wami, Drodzy Czytelnicy, informując Was o urządzeniach, aplikacjach i nowinkach dotyczących rynku teleinformatycznego

10 innowacji CHIP-a

CHIP jest nie tylko najpopularniejszym miesięcznikiem komputerowym w Polsce, ale również pionierem we wprowadzaniu różnego rodzaju wydawniczych innowacji. Oto najważniejsze z nich:

czerwiec 1994

– powstaje CHIPLab – pierwsze profesjonalne laboratorium zajmujące się testami sprzętu komputerowego.

styczeń 1995

– do wydanego przez nas „Katalogu Oprogramowania” zostaje dodany CD-ROM. Dziś płyty dołączają wszyscy – od prasy codziennej po miesięczniki dla kobiet.

Grudzień 1996

— od tego numeru co miesiąc CHIP ukazuje się z CD-ROM-em. To pierwszy polski miesięcznik z systematycznie dołączanym krążkiem.

17 grudnia 1996

— dla tych, co mają dość papieru, rusza nasz serwis CHIP Online. Zawiera on m.in. pierwszą polską wyszukiwarkę internetową – NEToskop. Niezmiennie od momentu uruchomienia jest najpopularniejszym polskim serwisem branży komputerowej.

luty 1997

– uruchamiamy specjalistyczną agencję informacyjną – NewsRoom. Codzienne informacje na temat cyfrowych nowości z kraju i ze świata ukazują się w serwisie internetowym, biuletynach rozsyłanych do Czytelników oraz trafiają do comiesięcznych wydań naszego pisma. Obecnie z informacji NewsRoomu korzysta m.in. portal Onet.

Grudzień 1997

– powołujemy do życia Top 10, czyli nieustający ranking urządzeń dostępnych obecnie na polskim rynku.

Listopad 1998

— pierwsza edycja Produktu Roku — nasi Czytelnicy głosują na najlepsze produkty w branży IT ostatnich 12 miesięcy.

grudzień 1998

– wydajemy najgrubszy numer w historii rodzimej prasy komputerowej – liczy on 348 stron!

czerwiec 1999

– uruchamiamy SoftLab – pierwsze laboratorium testujące oprogramowanie.

Reklama

Czerwiec 2002

– zapraszamy naszych Czytelników do testowania sprzętu w ramach nowej fomuły – multiTEST-u. Dzięki temu mogą oni współtworzyć testy pojawiające się na łamach naszego pisma.