CHIP ma 10 lat!

Od redakcji

Jak sądzicie, ile jest wart pierwszy numer CHIP-a, który ukazał się równo 10 lat temu?!

Według jednego z Czytelników, który jakiś czas temu zaproponował nam odkupienie historycznej „jedynki”, jest wart tyle, co NOWY KOMPUTER. Nie, nie było potrzeby się targować – kilka egzemplarzy pierwszego polskiego CHIP-a nadal mamy w redakcyjnym archiwum:-)

Komputera za pierwszego CHIP-a więc nie daliśmy. Zapraszamy natomiast wszystkich (nie tylko posiadaczy numeru 1/93) do udziału w konkursie, w którym stawką jest 10 poddanych tuningowi, niepowtarzalnych, zupełnie wyjątkowych zestawów komputerowych CHIP-PC. Zerknijcie na 36, a przekonacie się, że warto mieć takiego peceta!

Rzecz jasna to nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy na nasze 10. urodziny. Na dołączonej płycie znajdziecie wiele atrakcyjnych, pełnych wersji programów, w tym Samochodowy Atlas Polski 2003. Ponadto już większość z Was zapewne zauważyła, że część nakładu tego numeru ukazała się po raz pierwszy z płytą DVD, na której – oprócz zawartości „zwykłego” krążka CHIP-CD – znajduje się wiele dodatkowych aplikacji (w tym pełnych wersji), sterowników, dokumentacji i innych materiałów.

Jestem pewien, że zaciekawi Was też „papierowa” część numeru. Na nasz jubileusz przygotowaliśmy nie tylko wiele atrakcyjnych materiałów, takich jak test płyt głównych dla platformy AMD (

86

), poradnik dla tych, którzy chcą zabezpieczyć się przed atakami z cyberprzestrzeni (

166

), przegląd narzędzi do tuningu Windows XP (

116

) czy artykuły nt. przygotowywania i odtwarzania filmów w formacie DivX (

38

). Analiza rezultatów jesiennych badań czytelniczych oraz wielu listów od Was kazała nam ponadto wprowadzić w piśmie nieco modyfikacji. Przede wszystkim poprawiliśmy czytelność testów porównawczych. Przywróciliśmy starszą nazwę działu „Internet i [email protected]żety” („Internet”), nie zmieniając poruszanej w nim tematyki. Nadaliśmy też publikowanym w całym piśmie artykułom bardziej poradnikowy charakter. To oczywiście nie wszystko – więcej zmian zauważycie zapewne sami po przejrzeniu numeru.

Nadal pozostajemy otwarci zarówno na Wasze propozycje, jak i na krytykę. Nie wszystkie prośby i uwagi jesteśmy oczywiście w stanie spełnić, nad wszystkimi głosami się jednak zastanawiamy. W końcu nie tworzymy pisma dla siebie, lecz dla Was. Tak – dla Was! Bo to dzięki Wam, Czytelnikom, istniejemy przecież już 10 lat. I możecie być pewni – przez kolejną dekadę nadal zamierzamy Wam służyć przynajmniej tak dobrze, jak do tej pory!

PS Ze względu na konieczność poniesienia dodatkowych kosztów związanych z kupnem pełnych wersji, opublikowanych na płycie CD-ROM dołączonej do tego numeru, zmuszeni byliśmy do jednorazowego podniesienia ceny wydania CHIP-a z płytą CD. Za miesiąc wracamy oczywiście do poprzedniej ceny.

Reklama