Opera 7.0.2

Kolejna wersja Opery puka do naszych drzwi. Czym zaskoczy nas tym razem produkt norweskich programistów?

Norweska firma software’owa kontynuuje wojnę przeglądarek – na rynku pojawiła się kolejna edycja Opery, oznaczona numerem 7.0.2. Na razie dostępna jest tylko w wersji dla Windows, ale zapewne niedługo doczekamy się plików instalacyjnych dla pozostałych systemów.

Opera jak zwykle cieszy nowymi usprawnieniami w surfowaniu po Sieci. Dodano menedżera haseł (Wand) – w odróżnieniu od innych przeglądarek w Operze zapisane wcześniej hasło jest wstawiane w odpowiednie pole dopiero po naciśnięciu kombinacji [Ctrl]+[Enter]. Wprowadzono mechanizm Fast Forward, próbujący odgadnąć adres strony, którą będziemy chcieli odwiedzić w następnej kolejności. Poprawiono obsługę gestów, paneli i blokowanie okienek pop-up.

Opera 7.0.2
Wymagania: Windows 9x/ME/NT/2000/XP, ok. 5 MB na dysku
+ szybkie działanie
+ poprawiony klient pocztowy
– problemy z wyświetlaniem niektórych stron
Cena: freeware/39 USD
Info:www.opera.com

Usprawniono też obsługę mechanizmu „skórek” – teraz działa on podobnie jak w Mozilli (możemy jednym kliknięciem myszki zainstalować dostępną na stronie Opery „skórkę”). Pojawił się też nowy klient pocztowy – M2. Pełni on dodatkowo funkcję PIM-a, czytnika grup dyskusyjnych oraz oferuje automatyczne (ustawia się tylko poziom ochrony) i manualne filtry antyspamowe.

Osobną sprawą jest nacisk, jaki położono na poprawę wyświetlania stron DHTML-owych – będącego od lat największą bolączką przeglądarki. Poprawę da się zauważyć, a szybkość działania aplikacji bynajmniej przy tym nie ucierpiała (wręcz przeciwnie, wydaje mi się, że przeglądarka działa szybciej niż jej poprzedniczka – Opera 6). Darmowa wersja 7.0.2 programu, podobnie jak poprzednie ecyje, wyświetla banery reklamowe. Wersja płatna jest promowana usunięciem reklam, darmowym kontem pocztowym oraz wsparciem technicznym dostępnym przez e-mail.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.