W zdrowym ciele…

Komputer i zdrowie oraz fitness? Czemu nie! Odpowiednie programy ułatwią Wam trening oraz ułożenie właściwej diety. A reszta już w Waszych rękach i... nogach.

Pamiętacie, jak Kubuś Puchatek poszedł na małe co nieco do swojego przyjaciela Królika i utknął w jego frontowych drzwiach? Jaki sposób na wybawienie misia z kłopotów znalazł Krzyś?

– Pozostaje nam tylko jedno – odezwał się – poczekać, aż trochę schudniesz.

– A ile czasu trzeba na to, żeby trochę schudnąć? – zapytał Puchatek zaniepokojony.

– Myślę, że chyba z tydzień.

– Cały tydzień – powtórzył Puchatek posępnie.

– A co będzie z jedzeniem?

– Obawiam się, że nic – rzekł Krzyś.

Pod koniec tygodnia miś był już tak smukły i wiotki, że krewni i znajomi królika bez problemu wyciągnęli go z potrzasku. Gdyby w życiu było tak pięknie jak w bajkach, pewnie niejeden Czytelnik, który przez zimę niezbyt dbał o formę i zjadł w święta ciut za dużo makowca, od razu zdecydowałby się na tygodniową głodówkę. Niestety, nie ma tak łatwo. Żeby być smukłym i wiotkim, a jednocześnie zdrowym, trzeba regularnie ćwiczyć, odpowiednio się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia przez cały rok. Na noworoczne postanowienia jest już za późno, może więc razem zaczniemy po prostu od poniedziałku?

Wysportowany komputer

Pewnie zastanawiacie się, co z dietą i fitnessem ma wspólnego Wasz pecet. Poprawianie formy trzeba jednak od czegoś zacząć. Czemu więc nie od zainstalowania kilku pożytecznych programów, które pomogą nam w walce o piękną sylwetkę i dobre samopoczucie? Jakie ćwiczenia będą dla nas najlepsze i jak je poprawnie wykonywać, podpowie nam program instruktażowy, a książka w postaci e-booka zapozna nas z niezbędną teorią. Później ustalimy odpowiednią dietę. Pomoże nam w tym baza danych, zawierająca ogromną liczbę produktów spożywczych i ich wartości odżywczych. Codzienny jadłospis utrzyma w ryzach aplikacja, w której zapiszemy każdy posiłek, a ona wyliczy zjedzone kalorie i powie, na ile jeszcze możemy sobie pozwolić. Oprócz ćwiczeń i diety ważne jest również dbanie o ogólną kondycję organizmu. Tu wkroczy do akcji Encyklopedia Zdrowia, która odpowie na wiele naszych pytań związanych z profilaktyką chorób. Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym, dość specyficznym programie. Break Reminder przypomni nam o przerwie w pracy z komputerem i wykonaniu kilku prostych ćwiczeń. Zatem – do dzieła!

Kulturystyka i fitness 1.0

: Przed rozpoczęciem regularnych treningów warto się dowiedzieć, jak należy ćwiczyć. Wiadomo przecież, że źle wykonywane ćwiczenia mogą zrobić w naszym organizmie więcej złego niż dobrego. Odpowiedniej wiedzy dostarczy nam kompletny multimedialny poradnik dla świeżych adeptów kulturystyki i fitness. Osoby niemające wcześniej kontaktu ze sportami siłowymi koniecznie powinny się zapoznać z zawartością działów: Co warto wiedzieć?, Trening, Odżywianie, Atlas mięśni i Ciekawostki (w szczególności Doping). Zamieszczone tam informacje są bardzo istotne w początkowej fazie treningów, ponieważ pozwalają uniknąć kontuzji. Dowiemy się z nich też, co to są aminokwasy, cukry proste i witaminy oraz zaczniemy odróżniać sztangielkę od sztangi. W dziale Trening znajdziemy propozycje ćwiczeń rozwijających wszystkie grupy mięśniowe i przykładowe programy treningowe dla kobiet i mężczyzn w wersjach dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Każde ćwiczenie jest dobrze opisane i zilustrowane filmem. Filmy są zdecydowanie najlepszym elementem poradnika. Na pewno będą bardzo pomocne i pozwolą uniknąć niebezpiecznych błędów podczas wykonywania ćwiczeń. Niestety, w programie rażą błędy stylistyczne i – co gorsza – ortograficzne. W części dla początkujących brakuje ważnej rady: przed rozpoczęciem treningu kulturystycznego należy poddać się badaniu lekarskiemu. Także rozdział poświęcony gwiazdom światowej i polskiej kulturystyki nie jest opracowany zbyt starannie. Jednak to, co najważniejsze w tej aplikacji – instruktaż ćwiczeniowy – zasługuje na pochwałę.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.