Alcatel OT 525

Alcatel One Touch 525 jest bardzo dobrym przykładem na to, jak podwyższa się poprzeczka funkcjonalności stawiana telefonom komórkowym. Najnowszy produkt Alcatela jest sukcesorem znanych modeli z niższej półki, oznaczonych symbolami OT 511, 512 i 311. Jest też jednak pierwszym telefonem komórkowym francuskiego producenta w tej klasie, obsługującym technologię GPRS.

Telefon ma stosunkowo wygodną książkę telefoniczną, mieszczącą w pamięci do 250 numerów. Umożliwia ona podział kontaktów na trzy grupy, przypisanie trzech numerów do jednej pozycji oraz wybieranie głosowe do 50 numerów.

Alcatel OT 525
Wymiary: 98x42x21 mm
Waga: 77 g
Czas rozmowy/czuwania: 6 h/280 h
+ dobra książka adresowa
+ dyktafon z opcją nagrywania dzwonków
– delikatny joystick
Cena (z VAT-em): ok. 1000 zł
Info:www.alcatel.com | www.alcatel.pl

Alcatel opracował dla opisywanego telefonu 16 wymienialnych paneli przednich oraz spory wybór polifonicznych dzwonków, obrazków i animacji, co znacznie powiększa możliwości personalizacji aparatu. Ogólnie opisywany telefon jest wygodny w obsłudze, lecz zastrzeżenia budzi joystick sterujący menu. Nie dość że jest niezbyt ergonomiczny, to – ze względu na konstrukcję – kwestia jego żywotności może być nieco problematyczna.

Na uwagę zasługuje z kolei wbudowany dyktafon, pozwalający na wykorzystanie nagrań np. jako dzwonków w telefonie. Z przeglądarki WAP możemy korzystać zarówno za pomocą standardowego połączenia telefonicznego, jak i wspomnianej wcześ-niej technologii pakietowej transmisji danych. Reasumując: Alcatel OT 525 to nowy standard aparatów z dolnej półki, przeznaczony dla użytkowników, którym telefon potrzebny jest przede wszystkim do podstawowych funkcji. To także mały, tani, elegancki aparat o dużych możliwościach i niewielkiej cenie.