ElektroatlETA

Test zasilacza awaryjnego ETA MultiSystem UPS 720

Przyczyną utraty cennych danych wcale nie musi być wirus. Równie groźne w skutkach mogą się bowiem okazać zakłócenia występujące w sieci energetycznej, lub nagłe zaniki napięcia. Doskonałym środkiem zapobiegawczym przed tego typu zdarzeniami będzie zasilacz ETA MultiSystem UPS 720.

Zastosowany w urządzeniu falownik o maksymalnej mocy 430 W powoduje, iż tytułowy model jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę nawet dwóm zestawom komputerowym wyposażonym w siedemnastocalowe monitory CRT. W przypadku wyświetlaczy o mniejszych przekątnych lub paneli LCD poradzi sobie nawet z trzema.

ETA MultiSystem UPS 720
Ocena ogólna (POWER) 72
Opłacalność (ECONO) 77
+ zgodność z aplikacją APC Power Chute
+ długi czas pracy bateryjnej
– brak gniazda dla urządzeń o dużym poborze mocy
Maks. moc wyjściowa: 720 VA/430 W
Topologia: line-interactive
Liczba złączy wyjściowych: 2
Sumaryczna pojemność baterii: 12 Ah
Złącze do komunikacji z komputerem: (RS-232)
Czas podtrzymania zestawu testowego: 1 m 57 s
Cena (z VAT-em): 610 zł, gwarancja: 60 miesięcy
Info:www.eta.com.pl

W konfiguracji parametrów zasilacza z pewnością pomocne okaże się dostarczane wraz z nim oprogramowanie. Oprócz zestawu standardowych pozycji (czas podtrzymywania zasilania z akumulatorów, wykonanie autotestu) oraz monitorowanych parametrów (poziom napięcia sieciowego, stan naładowania ogniw) mamy tutaj możliwość zdefiniowania reakcji na zaistniałe zdarzenia (wysłanie e-maila, uruchomienie wybranej aplikacji itp.).

Niewątpliwym atutem opisywanego urządzenia jest wysoka sprawność zainstalowanych w nim akumulatorów. Po odcięciu zasilania sieciowego UPS zapewnił działanie testowego zestawu (pobierającego moc 150 W) przez nieco ponad pół godziny – jest to okres w zupełności wystarczający, by zapisać dokumenty i bezpiecznie zamknąć system operacyjny.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News