ElektroatlETA

Zaniki, spadki czy niekontrolowane przyrosty napięcia to dla większości użytkowników zagrożenia obce, by nie powiedzieć wręcz abstrakcyjne. Przed wszystkim skutecznie ochroni nasz komputer jedynie dobry zasilacz UPS.

Przyczyną utraty cennych danych wcale nie musi być wirus. Równie groźne w skutkach mogą się bowiem okazać zakłócenia występujące w sieci energetycznej, lub nagłe zaniki napięcia. Doskonałym środkiem zapobiegawczym przed tego typu zdarzeniami będzie zasilacz ETA MultiSystem UPS 720.

Zastosowany w urządzeniu falownik o maksymalnej mocy 430 W powoduje, iż tytułowy model jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę nawet dwóm zestawom komputerowym wyposażonym w siedemnastocalowe monitory CRT. W przypadku wyświetlaczy o mniejszych przekątnych lub paneli LCD poradzi sobie nawet z trzema.

ETA MultiSystem UPS 720
Ocena ogólna (POWER) 72
Opłacalność (ECONO) 77
+ zgodność z aplikacją APC Power Chute
+ długi czas pracy bateryjnej
– brak gniazda dla urządzeń o dużym poborze mocy
Maks. moc wyjściowa: 720 VA/430 W
Topologia: line-interactive
Liczba złączy wyjściowych: 2
Sumaryczna pojemność baterii: 12 Ah
Złącze do komunikacji z komputerem: (RS-232)
Czas podtrzymania zestawu testowego: 1 m 57 s
Cena (z VAT-em): 610 zł, gwarancja: 60 miesięcy
Info:www.eta.com.pl

W konfiguracji parametrów zasilacza z pewnością pomocne okaże się dostarczane wraz z nim oprogramowanie. Oprócz zestawu standardowych pozycji (czas podtrzymywania zasilania z akumulatorów, wykonanie autotestu) oraz monitorowanych parametrów (poziom napięcia sieciowego, stan naładowania ogniw) mamy tutaj możliwość zdefiniowania reakcji na zaistniałe zdarzenia (wysłanie e-maila, uruchomienie wybranej aplikacji itp.).

Niewątpliwym atutem opisywanego urządzenia jest wysoka sprawność zainstalowanych w nim akumulatorów. Po odcięciu zasilania sieciowego UPS zapewnił działanie testowego zestawu (pobierającego moc 150 W) przez nieco ponad pół godziny – jest to okres w zupełności wystarczający, by zapisać dokumenty i bezpiecznie zamknąć system operacyjny.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.