Pierwsze koty za płoty

Uczestnikami czwartej edycji multiTEST-u są firmy, które wyraziły chęć przetestowania drukarek wielofunkcyjnych HP. Dzięki relacjom osób testujących sprawdziliśmy, jak przebiega instalacja i jakie są pierwsze wrażenia testujących.

Podsumowując I edycję multiTEST-u, uczestnicy zamieścili na forum krótkie wypowiedzi, w których ocenili funkcjonalność i możliwości testowanych podzespołów. Płyty główne, procesor Pentium 4 i wentylator CoolerMaster otrzymały pozytywne oceny. Poniżej prezentujemy najciekawsze wypowiedzi kilku multitesterów biorących udział w I edycji multiTEST-u.

Michał Pawluk:

„Ale ten czas szybko płynie… Pół roku strzeliło jak z bicza. Komputer pracował bez przerwy przez około 70-80% czasu trwania testu – nie był wyłączany, cały czas pozostawał podłączony do Internetu, służył jako maszyna do grania (np. potyczki w Counter-Strike’a w Sieci), były na nim uruchamiane testy w 3DMarku, programy MS Office, CorelDRAW itp.

Pentium 4 2,0 GHz: ten procesor jeszcze nie tak dawno był marzeniem każdego użytkownika peceta. Dwa gigaherce pół roku temu to było coś. Teraz mamy Pentium 4 3,06 GHz z Hyper-Threadingiem, ale te „stare” 2,0 GHz w zupełności wystarczają i jeszcze długo będą przydatne w normalnej pracy, zabawie i surfowaniu. Pogoń za gigahercami pozostawmy wielbicielom 3D Studio i innych zaawansowanych programów oraz zakochanym w 3DMarku, dla których każde kilkanaście klatek jest na wagę złota. My jesteśmy normalni, nie będzie żadnych udziwnień – mówiono w filmie Chłopaki nie płaczą – procesor 2,0 GHz podkręcony na 2,2 GHz też będzie OK”.

Tomasz Szymanek:

„CoolerMaster DI4-7H53D-OC – do pracy wentylatora nie mam żadnych zastrzeżeń – przerósł on moje oczekiwania. Myślałem, że pod radiatorem wykonanym z aluminium CPU będzie się grzał. Myliłem się. Temperatura procesora utrzymywała się w przedziale 34-36oC, a przy obciążeniu 100% nie przekraczała 44oC. Cieszy mnie to, ponieważ często czytam, że inne procesory nagrzewają się do 46-48oC, i to z miedzianymi radiatorami. Wiatrak wentylatora chodzi w miarę cicho, jednak wraz ze wzrostem temperatury nabiera on większych obrotów, a co za tym idzie, hałas jest czasem dość uciążliwy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z wydajności CoolerMastera”.

Tomasz Majkowski:

„Acorp 4D845A – po zamontowaniu Smart Panela dołączonego do płyty zrobiło się trochę ciasno w obudowie, ponieważ trzeba było podłączyć do niego aż pięć taśm. Smart Panel okazał się bardziej użyteczny, niż myślałem. Dziś podpinam do niego słuchawki, mikrofon, aparat cyfrowy dosłownie w sekundę bez żadnej gimnastyki i nurkowania pod biurko. Plusami są dodatkowy (zapasowy) BIOS i kontrolne diody. Jeżeli koncepcja Smart Panela będzie dalej rozwijana (poprzez np. wielofunkcyjny wy- świetlacz, port gier i inne użyteczne elementy), to może stać się przedmiotem wyróżniającym produkty Acorpa na tle konkurencji.

4D845A jest dobrą konstrukcją i zaspokoi oczekiwania przeciętnego użytkownika”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.