Utrzymać kontakt

Aplikacje do zarządzania informacją osobistą wyrastają jak grzyby po deszczu (patrz:

CHIP 2/2003, 108

). W gąszczu programów wyróżnia się Draco Organizer 1.0, który może z powodzeniem konkurować z popularnym Outlookiem. Program oferuje większość funkcji potrzebnych wymagającemu użytkownikowi. Wyświetla terminarz na każdy dzień tygodnia wraz z ważnymi rocznicami, pozwala na przypisywanie priorytetów do spotkań i przypomina o nich alarmem lub (uwaga – nowość!) za pomocą SMS-a. Oczywiście z tej ostatniej funkcji skorzystamy tylko wtedy, gdy nasz komputer jest stale połączony z Internetem.

Draco Organizer 1.0
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, 25 MB na dysku, Internet Explorer 5.0
+ wysyłanie informacji i przypomnień SMS-em
+ łatwy dostęp do wybranych serwisow informacyjnych
– nie działa bez Internet Explorera 5.0
Cena (z VAT-em): 59 zł
Info:www.dracosoftware.pl

Program ma własnego klienta pocztowego, który przypadł mi do gustu tak bardzo, że chyba zrezygnuję z Outlook Expressa. DO jest zintegrowany z przeglądarką WWW i programem do telefonowania, ale nie łączy się automatycznie z Siecią po uruchomieniu funkcji internetowych. Do opcji wyróżniających Draco spośród innych PIM-ów należy zaliczyć wyświetlanie informacji pogodowych – bardzo przydatne do rozwiązania porannego dylematu „który płaszczyk założyć?” – i prezentowanie aktualności z wybranych przez użytkownika serwisów internetowych. Oprócz tego bardzo wygodna dla mnie i zapewne wielu innych zwolenników tańszych SMS-ów z Internetu jest możliwość wysyłania ich z poziomu programu, bez konieczności wchodzenia na stronę WWW operatora.

Draco ma bardzo przyjazny interfejs, jest łatwy w obsłudze i po prostu dobrze działa. Moim zdaniem to program na piątkę!