Utrzymać kontakt

Coraz więcej spotkań, kontaktów i spraw do załatwienia. Jak o tym wszystkim pamiętać? Zainstalować program do zarządzania informacją osobistą! Może to być np. Draco Organizer, który za mniej niż 60 zł oferuje niemal tyle, ile Outlook.

Aplikacje do zarządzania informacją osobistą wyrastają jak grzyby po deszczu (patrz:

CHIP 2/2003, 108

). W gąszczu programów wyróżnia się Draco Organizer 1.0, który może z powodzeniem konkurować z popularnym Outlookiem. Program oferuje większość funkcji potrzebnych wymagającemu użytkownikowi. Wyświetla terminarz na każdy dzień tygodnia wraz z ważnymi rocznicami, pozwala na przypisywanie priorytetów do spotkań i przypomina o nich alarmem lub (uwaga – nowość!) za pomocą SMS-a. Oczywiście z tej ostatniej funkcji skorzystamy tylko wtedy, gdy nasz komputer jest stale połączony z Internetem.

Draco Organizer 1.0
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, 25 MB na dysku, Internet Explorer 5.0
+ wysyłanie informacji i przypomnień SMS-em
+ łatwy dostęp do wybranych serwisow informacyjnych
– nie działa bez Internet Explorera 5.0
Cena (z VAT-em): 59 zł
Info:www.dracosoftware.pl

Program ma własnego klienta pocztowego, który przypadł mi do gustu tak bardzo, że chyba zrezygnuję z Outlook Expressa. DO jest zintegrowany z przeglądarką WWW i programem do telefonowania, ale nie łączy się automatycznie z Siecią po uruchomieniu funkcji internetowych. Do opcji wyróżniających Draco spośród innych PIM-ów należy zaliczyć wyświetlanie informacji pogodowych – bardzo przydatne do rozwiązania porannego dylematu „który płaszczyk założyć?” – i prezentowanie aktualności z wybranych przez użytkownika serwisów internetowych. Oprócz tego bardzo wygodna dla mnie i zapewne wielu innych zwolenników tańszych SMS-ów z Internetu jest możliwość wysyłania ich z poziomu programu, bez konieczności wchodzenia na stronę WWW operatora.

Draco ma bardzo przyjazny interfejs, jest łatwy w obsłudze i po prostu dobrze działa. Moim zdaniem to program na piątkę!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.