Dozbrajanie komputera

Lekarstwem na zbyt wolno działający komputer jest wymiana jego podzespołów na nowsze i bardziej wydajne urządzenia. Podpowiadamy, co i kiedy wymienić, aby pecet nadal działał sprawnie i niezawodnie.

Kupiony za ciężkie pieniądze komputer po dwóch latach nie jest już tak wydajny, jak byśmy chcieli. A to przyniesiona od kolegi najnowsza „strzelanka” 3D się zacina, a to program multimedialny nie chce się uruchomić, bo prosi o więcej pamięci. Nie oznacza to oczywiście, że nasz pecet nadaje się na śmietnik. Możemy go przecież rozbudować i zmodernizować.

W miejsce naszego przykładowego „blaszaka” z następnej strony (

$(LC63560:ramka „Rozbudowujemy komputer”)$

) każdy może postawić swój zestaw i pomyśleć, co w nim nie funkcjonuje tak, jak należy, i co można poprawić inwestując np. 200, 800 lub 2000 złotych. Niestety, komputer to skarbonka bez dna, ale trzeba w niego inwestować, aby nadal działały na nim najnowsze programy i gry 3D.

Przyczyna zawsze się znajdzie

Na początku należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy musimy zmodernizować komputer. Głównym powodem, który mobilizuje nas do zainwestowania pieniędzy w nowy sprzęt, jest najczęściej zbyt mała wydajność starego peceta. Największe wymagania mają obecnie gry 3D oraz wszystkie aplikacje do przetwarzania obrazu i dźwięku. Dane potrzebne do uruchomienia gry, załadowane do pamięci, mogą zająć w niej nawet 200 MB. Jeżeli w komputerze mamy tylko 128 MB, oczywiste jest, że część danych będzie zapisana nie w RAM-ie, ale na dyskowym pliku wymiany, z którego odczyt informacji jest o wiele wolniejszy niż z pamięci systemowej. Wtedy podczas ładowania kolejnej misji spokojnie można iść zrobić sobie herbatę.

Co wymienić najpierw?

Powyższy przykład to tylko jeden z nielicznych motywujących nas do zakupu nowych podzespołów do komputera. Każdy właściciel chcący rozbudować swojego peceta wie, co mu „dolega” i co najszybciej trzeba wymienić. Na kolejnych stronach zamieściliśmy garść porad i wskazówek dotyczących rozbudowy peceta. Na problem staraliśmy się spojrzeć przez pryzmat wydajności. Podpowiadamy Wam, jak najlepiej zainwestować pieniądze, aby osiągi komputera były jak największe. Postaramy się także odpowiedzieć na pytanie, kiedy i jak trzeba rozbudować peceta, aby dobrze nam służył przez co najmniej kolejny rok.

Proponujemy przeczytanie kilku miniporadników, opisujących najistotniejsze aspekty związane z wymianą najważniejszych podzespołów wchodzących w skład każdego peceta: procesora, pamięci RAM, dysku twardego, karty graficznej, dźwiękowej, płyty głównej i napędów pamięci optycznych. Zakładamy, że z wymianą podzespołów każdy sam da sobie radę. Na końcu tekstu zamieściliśmy rankingi Top 10 POWER i ECONO, które powinny pomóc niezdecydowanym osobom w zakupie najbardziej wydajnych i ekonomicznych urządzeń.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.