Wprost do ustawień

Aby szybko odwoływać się do określonego pliku, zawsze możemy utworzyć skrót do niego i umieścić go na Pulpicie Windows. Jednak czasami lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie takiego skrótu w Polu systemowym obok ikonki zegara.

Dostęp do dysków i plików z poziomu Paska zadań

Aby szybko odwoływać się do określonego pliku, zawsze możemy utworzyć skrót do niego i umieścić go na Pulpicie Windows. Jednak czasami lepszym rozwiązaniem jest umieszczenie takiego skrótu w Polu systemowym obok ikonki zegara. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki pasek zadań Windows 2000/XP i z menu kontekstowego wybrać opcję Paski narzędzi. Po wydaniu komendy Nowy pasek narzędzi wskazujemy ikonę tego napędu albo folderu, który chcemy umieścić na pasku zadań. Gdy zatwierdzimy wybór przyciskiem OK, zobaczymy w Polu systemowym symbol wskazanego wcześniej obiektu. Jeśli klikniemy dwie małe strzałki przy jego nazwie, to uzyskamy dostęp do właściwych plików. Aby usunąć skrót, trzeba kliknąć Pasek zadań i z menu wybrać opcję Paski narzędzi. Pojawi się lista, na której likwidujemy zaznaczenie przy nazwie odpowiedniego skrótu.

Pomóż innym

Podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami komputerów! Przyślij do nas opis ciekawego problemu ze sprzętem lub oprogramowaniem oraz przedstaw sposób jego rozwiązania. Jeżeli uznamy, że zagadnienie jest interesujące i opublikujemy Twoją poradę w CHIP-ie, otrzymasz od nas 50 zł. Opisy problemów wraz z ich rozwiązaniami można nadsyłać na adres: [email protected].

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.