Brzęczący klawisz [Caps Lock]

Kiedy pracujemy z Wordem, WordPerfectem albo innym edytorem tekstu, wyjątkowo denerwujące i czasami trudne do naprawienia bywa przypadkowe naciśnięcie klawisza [Caps Lock]. Jeżeli podczas wpisywania tekstu nie patrzymy na ekran, lecz na klawiaturę, może się okazać, że wpisaliśmy wielkimi literami kilka akapitów.

System Windows XP pozwala na szczęście zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem. Musimy tylko otworzyć Panel sterowania, uruchomić narzędzie Opcje ułatwień dostępu (Accesibility Options) i wybrać zakładkę Klawiatura (Keyboard). Jeśli zaznaczymy teraz pole Użyj funkcji Klawisze Przełączające (Use ToggleKeys), to po wciśnięciu klawisza [Caps Lock] komputer poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym.

Pomóż innym
Podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami komputerów! Przyślij do nas opis ciekawego problemu ze sprzętem lub oprogramowaniem oraz przedstaw sposób jego rozwiązania. Jeżeli uznamy, że zagadnienie jest interesujące i opublikujemy Twoją poradę w CHIP-ie, otrzymasz od nas 50 zł. Opisy problemów wraz z ich rozwiązaniami można nadsyłać na adres: [email protected]