Kaliber 4800

Test drukarki atramentowej Canon i550

Drukarki atramentowe pozwalające przenosić na papier obrazy w rozdzielczości co najmniej 4800×1200 dpi znajdują się już w ofercie wszystkich liczących się producentów. Jako ostatnia – za sprawą modelu i550 – w szeregi tego gremium wstąpiła firma Canon. Ta „plujka” to jednak coś więcej niż tylko kolejny wysokorozdzielczy model.

Drukująca z maksymalną, deklarowaną przez producenta prędkością 18 stron na minutę i550 doskonale sprawdzi się zarówno w warunkach domowych jak i w roli osobistej „atramentówki” do biura. I choć nie udało nam się uzyskać wyniku, który uzasadniałby podaną w dokumentacji szybkość, to bardzo pozytywnie zaskoczyła nas niska głośność urządzenia. W praktyce bowiem jedynym dźwiękiem towarzyszącym procesowi „przelewania” danych na papier jest cichy szmer przesuwającego się nośnika.

Canon i550
Ocena ogólna (POWER): 86
Opłacalność (ECONO): 57
Maks. prędkość druku: 18 str./min
Maks. rozdzielczość druku: 4800×1200 dpi
Wydajność zasobników: czarny – ok. 310 str., kolor – ok. 390 str. (wartości przy 5-proc. pokryciu)
Interfejsy: LPT, USB 2.0
Podajnik: 150 kartek
Ceny zasobników: czarny – 74 zł, kolor – 60 zł
Gwarancja: 12 miesięcy
+ dobra jakość wydruków
+ osobne zasobniki na każdy atrament
Cena: 800 zł
www.canon.com | www.canon.pl

Zwolennicy drukowania fotografii mogą poczuć się naprawdę usatysfakcjonowani. Mimo iż model ten nie pozwala na instalację opcjonalnej głowicy foto, to rekompensatą za tę niedogodność jest szereg opcji udostępnianych przez sterownik. Za ich pomocą możemy nie tylko zoptymalizować wydruk pod kątem jakości, ale też zastosować jeden z kilku udostępnianych efektów. Największą jednak innowacją modelu i550 jest jego zgodność ze standardem Exif Print. Dzięki temu drukarka jest w stanie odczytać dane (m.in. dotyczące ekspozycji) zawarte w pliku ze zdjęciem i na ich podstawie dobrać parametry wydruku, tak aby uzyskać najlepszą jakość.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News