Kameleon robi karierę

Czy polska komórko-konsola będzie światowym hitem?

Bydgoskie laboratorium badawcze ATELAB Research Group opracowuje telefon komórkowy przeznaczony dla graczy. Urządzenie o nazwie Chameleon pracuje w dwóch płaszczyznach: w pionowej jako telefon komórkowy i w poziomie jako minikonsola.

     

Chameleon ma układ klawiszy numerycznych i sterujących przejęty z tradycyjnego telefonu komórkowego. Nowością jest umieszczony powyżej wyświetlacza dodatkowy pad. Służy on do sterowania grami, gdy użytkownik trzyma telefon poziomo. Zmiana telefonu w konsolę do gier jest bardzo prosta i wymaga obrócenia urządzenia o 90 stopni przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.

     

Uruchomienia menu gier można dokonać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wybór odpowiedniej opcji z menu telefonu komórkowego. Drugi polega na obróceniu telefonu o 90 stopni i jednoczesnym naciśnięciu gamepadu oraz dowolnego przycisku przez 3 sekundy. Powrót do trybu telefonu komórkowego realizowany jest podobnie.

     

Chameleon prezentuje nową jakość w dziedzinie urządzeń do gier mobilnych (jedynym podobną konsolą jest Nokia N-Gage), oferując graczom spory komfort. Podstawowymi zaletami Chameleonów są funkcjonalność telefonu komórkowego oraz wygodna pozycja rąk podczas gry. Chameleon został przez ATELAB Research Group zgłoszony do urzędu patentowego. Grupa rozpoczęła już poszukiwania firmy zainteresowanej współpracą i komercyjnym wdrożeniem Chameleonów.