Kombajn w wersji compact

Za sprawą firmy HP legł w gruzach kolejny mit dotyczący urządzeń wielofunkcyjnych, a konkretnie ich gabarytów. Jeden z najnowszych „kombajnów” biurowych wspomnianego producenta – będący połączeniem płaskiego skanera i kolorowej drukarki atramentowej model PSC 1210 – zajmuje na biurku mniej więcej tyle miejsca, co przeciętna „plujka”.

HP PSC 1210
Ocena ogólna (POWER): 65
Opłacalność (ECONO): 76
Skaner: płaski A4
Rozdzielczość optyczna skanera: 600×2400 dpi
Drukarka: atramentowa, kolorowa (4800×1200 dpi)
Nominalna szybkość drukowania: do 12 s./min
Złącza: USB 2.0
Gwarancja: 12 miesięcy
+ dobra jakość wydruków
+ niewielkie gabaryty i prosta obsługa
– problemy z kopiowaniem bardzo jasnych kolorów
Cena (z VAT): 700 zł
www.hp.pl

Mogłoby się wydawać, że na skutek miniaturyzacji urządzenia znacznie ucierpi jego funkcjonalność, a może nawet jakość zainstalowanych komponentów. Nic bardziej mylnego! PSC 1210 jest wydajny, a nieodłącznymi cechami wydruków są gładka czcionka i doskonałe wypełnienie kolorowych grafik. I choć w urządzeniu zaimplementowano nieco „posiwiałą” już technologię poprawiania jakości PhotoREt III, to wydrukowane z jego pomocą zdjęcia z pewnością będą zasługiwały na umieszczenie w domowym albumie. To samo dotyczy zintegrowanego skanera, który zapewne zaspokoi ambicje zarówno początkujących, jak i bardziej wymagających użytkowników domowych. Niewątpliwa w tym zasługa dołączonego do urządzenia sterownika, który z jednej strony pozwala jednym kliknięciem myszy wydrukować zeskanowany obraz lub umieścić go w załączniku e-maila, z drugiej zaś udostępnia mnóstwo opcji do bardzo precyzyjnego skonfigurowania całego procesu.

Zastrzeżenia mam chyba jedynie do jakości sporządzanych kopii. Może się bowiem okazać, że obszar oryginalnego dokumentu, który pokryty był jasnym kolorem (np. żółtym), na kopii będzie widniał jako biała plama.