Ściśle tajne!

Większość z nas chce zabezpieczyć swe prywatne zbiory przed niepowołanym dostępem. Dzięki aplikacji Top Secret można łatwo zapewnić poufność danych, mając do nich wygodny dostęp.

Zabezpieczanie danych to nie tylko wykonywanie kopii bezpieczeństwa, korzystanie z aplikacji antywirusowych i instalowanie programów typu firewall. Do wymienionych czynności warto dołączyć szyfrowanie plików.

Właśnie pojawiła się w sprzedaży najnowsza wersja rodzimej aplikacji TopSecret Next Generation. Cyfrowy sejf programu TopSecret to wydzielony przez użytkownika fragment dysku, widoczny w systemie jako kolejny napęd, na którym umieszczane dane są automatycznie szyfrowane „w locie” za pomocą jednego z trzech algorytmów. Dzięki temu użytkownik nie zmienia sposobu pracy i nie odczuwa działania aplikacji.

TopSecret Next Generation 3.03
Wymagania: Windows 98 SE/Me/NT/2000/XP, ok. 10 MB na dysku
+ dowolna liczba sejfów i użytkowników
+ szyfrowanie danych i poczty „w locie”
+ niszczarka plików
Cena (z VAT): 146,40 zł
www.gdata.com.pl

Opisywany program składa się z trzech uzupełniających się modułów. Pierwszy pozwala na zarządzanie dowolną liczbą niezależnych kont użytkowników oraz na zakładanie i konfigurację sejfów. Ilość danych w jednym sejfie ograniczona jest do 4 GB, jednak w razie potrzeby możemy łatwo tworzyć kolejne. Dwa pozostałe moduły odpowiedzialne są za szyfrowanie i obsługę poczty elektronicznej. Dzięki nim użytkownicy TopSecret mogą generować i wysyłać indywidualne pakiety kluczy innym użytkownikom oraz obsługiwać wiadomości pocztowe, używając wewnętrznego klienta.

Do aplikacji dodano także opcje zabezpieczania interfejsu ekranu oraz niszczarkę plików, po użyciu której nasze dane nie będą możliwe do odtworzenia nawet w specjalistycznych laboratoriach. Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość ukrywania aplikacji. W opcjach definiujemy znane tylko nam klawisze skrótu, za pomocą których będziemy wywoływali program, a resztę śladów po TopSecret możemy zatrzeć ręcznie i dla osób postronnych ślad po ważnych dla nas informacjach zniknie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.