Surfowanie bez reklam

Masz dosyć "wyskakujących okienek" i banerów reklamowych? Sięgnij po 12GHosts Popup Killera - z pewnością pozbędzisz się większości pop-upów.

Lubię wiedzieć, co się dzieje na świecie. Codziennie po kilka razy odwiedzam strony portali i przeglądam najświeższe wiadomości. Do tej pory za każdym razem musiałam zamykać okienka z reklamami, pojawiające się na ekranie z szybkością błyskawicy. Mój problem rozwiązał dostępny w polskiej wersji językowej program 12Ghosts Popup Killer – jeden z kilkunastu „dobrych duszków”, ułatwiających nam pracę w Sieci.

Ta niewielka aplikacja blokuje zarówno wyskakujące okienka-skrypty, jak i te otwierające się w nowym oknie Internet Explorera (program działa tylko z nim). Nie trzeba tworzyć żadnej czarnej listy adresów. Nasz „killer” sam rozpoznaje niechciane okienka, których zawartość w ogóle nie jest pobierana z Sieci, co „oszczędza” nasze łącze.

12Ghosts Popup Killer
Wymagania: Windows 9x/Me/NT 4.0/2000/XP, przeglądarka Internet Explorer, ok. 1 MB na dysku
+ „bezobsługowość”
+ oszczędzanie pasma połączenia internetowego
– współpraca jedynie z Internet Explorerem
Rejestracja: freeware
www.12ghosts.com

Jeśli natomiast zależy nam, by reklamy i banery, które uaktywniają się po wejściu na konkretną, wybraną przez nas witrynę (np. internetowego banku), nie były usuwane, dodajemy ich adresy do listy „dozwolonych hostów” – tę funkcję znajdziemy w płatnej wersji Pro (kosztującej 29,95 USD). Możemy w niej też skorzystać z opcji, która poinformuje nas sygnałem dźwiękowym o tym, że program właśnie odrzucił dodatkowe okno. Wystarczy wcisnąć [Ctrl] i odświeżyć stronę, by zobaczyć, co straciliśmy. Dla osób korzystających z modemu istotne jest, że wyskakujące okienka nie są w ogóle ładowane i nie spowalniają pracy w Sieci.

Bonusem dla internautów są dodatkowe opcje Internet Explorera. Jednym kliknięciem możemy się na przykład pozbyć zapisu historii przeglądanych stron, „ciasteczek” i tymczasowych plików. Uwaga! Jeśli naszą przeglądarką jest IE 6.0, powinniśmy zaznaczyć opcję „Enable third-party browser extensions” w menu Tools | Internet Options | Advanced.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.