Czasami trzeba naprawiać

Nieraz zdarza się, że aplikacje wchodzące w skład pakietu MS Office 2000 zaczynają generować dziwne komunikaty

Czasami trzeba naprawiać

Nieraz zdarza się, że aplikacje wchodzące w skład pakietu MS Office 2000 zaczynają generować dziwne komunikaty. Mogą one wyglądać tak: „Brak wystarczającej ilości pamięci” (podczas próby zapisania dokumentu Worda), „SDM Error” (kiedy chcemy otworzyć plik Accessa, Excela albo PowerPointa), „Alert: FRetry SDM Error” (próba załadowania lub zapisania zbioru FrontPage’a). Czasami takie komunikaty są spowodowane przez wirus Nimda – i w takim przypadku wystarczy uruchomić program antywirusowy. Kiedy jednak „łowca mikrobów” nic nie znajdzie, musimy samodzielnie naprawić nasz pakiet Office 2000.

Pracę rozpoczynamy od sprawdzenia, czy mamy na dysku plik Riched20.dll. Jeśli znajdziemy taki zbiór, powinniśmy zmienić jego nazwę na inną (np. Riched20.old). Następnie sięgamy po płytę instalacyjną Office’a, przechodzimy do katalogu Msi i uruchamiamy program Instmsi.exe (kiedy pracujemy w Windows 9x/Me) lub Instmsiw.exe (gdy korzystamy z Windows NT/2000/XP). Kiedy na ekranie pojawi się komunikat, że Instalator Windows działa poprawnie, naciskamy przycisk OK.

Wydajemy komendę Start | Ustawienia | Panel sterowania i dwukrotnie klikamy ikonkę Dodaj/Usuń programy. Z listy aplikacji wybieramy pozycję Office 2000 i klikamy opcję Zmień. Pracując w Trybie obsługi naciskamy przycisk Napraw produkt Office, a następnie wybieramy opcję Napraw błędy w instalacji pakietu Office. Kiedy operacja naprawy się zakończy, naciskamy przycisk Zakończ, a na pytanie o restart komputera odpowiadamy Tak. Po uruchomieniu peceta wspomniane na wstępie komunikaty nie powinny się już pokazywać.

Pomóż innym
Podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami komputerów! Przyślij do nas opis ciekawego problemu ze sprzętem lub oprogramowaniem oraz przedstaw sposób jego rozwiązania. Jeżeli uznamy, że zagadnienie jest interesujące, i opublikujemy Twoją poradę w CHIP-ie, otrzymasz od nas 50 zł. Opisy problemów wraz z ich rozwiązaniami można nadsyłać na adres:
[email protected]

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.