Oto moja wizytówka!

Przedstawiając się, nie wypada nie mieć własnej wizytówki. Gdy chcemy przygotować takie karteczki samodzielnie, zamiast rozbudowanych narzędzi graficznych możemy użyć taniego programu Wizytówka 2003

W dzisiejszym świecie wszyscy już mają wizytówki. Nie? Ty nie masz? Najwyższy czas, by zatroszczyć się o tę małą, ale jakże ważną karteczkę. Pomoże Ci w tym program Wizytówki 2003. Jego najważniejszą zaletą jest bardzo łatwa obsługa. Komputerowy laik, a nawet dziecko stworzy swoją wizytówkę w kilka minut, korzystając z pomocy kreatora. Program oferuje 60 szablonów, pogrupowanych w cztery kategorie: biznes, sztuka, zabawa i dzieci. Nie musimy jednak z nich korzystać, możemy również stworzyć wizytówkę według naszego autorskiego projektu. To również nie powinno sprawić nikomu trudności. Do naszej dyspozycji jest kilkanaście rodzajów tła i motywów. To za mało dla profesjonalnych grafików, ale do stworzenia prostej wizytówki na pewno wystarczy. Każdą wizytówkę można wzbogacić o własne logo lub znak firmowy, dodać podwójne tło lub obiekty graficzne (elipsę, prostokąt lub zaokrąglony prostokąt).

Wizytówka 2003
Wymagania: Windows 98/Me/XP, ok. 11 MB na dysku
+ bardzo łatwa obsługa programu
+ niska cena – za mało szablonów
Cena:19 zł
www.play.com.pl

Gotowe „dzieło” da się zapisać i wyeksportować z programu jako bitmapę. Dane do wizytówek są zgromadzone w kartotece, która przydaje się, jeśli chcemy mieć w portfelu kilka różnych „karteczek” – np. z danymi służbowymi i prywatnymi. Z poziomu programu szybko i łatwo wydrukujemy komplet wizytówek, ustawiając najpierw parametry wydruku. Jeśli sobie tego życzymy, na kartce zostaną wydrukowane również linie cięcia.

Choć program jest tak prosty w obsłudze, że wydaje się to niepotrzebne, do aplikacji dołączono plik pomocy, który bardzo szczegółowo wyjaśnia jego działanie i opisuje wszystkie funkcje. Aplikacja jest niewątpliwie skierowana do użytkowników, którzy nie mieli do czynienia z programami graficznymi. Dla bardziej wymagających będzie niewystarczająca, jednak dla komputerowych laików jest po prostu idealna.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.