Oto moja wizytówka!

Przedstawiając się, nie wypada nie mieć własnej wizytówki. Gdy chcemy przygotować takie karteczki samodzielnie, zamiast rozbudowanych narzędzi graficznych możemy użyć taniego programu Wizytówka 2003

W dzisiejszym świecie wszyscy już mają wizytówki. Nie? Ty nie masz? Najwyższy czas, by zatroszczyć się o tę małą, ale jakże ważną karteczkę. Pomoże Ci w tym program Wizytówki 2003. Jego najważniejszą zaletą jest bardzo łatwa obsługa. Komputerowy laik, a nawet dziecko stworzy swoją wizytówkę w kilka minut, korzystając z pomocy kreatora. Program oferuje 60 szablonów, pogrupowanych w cztery kategorie: biznes, sztuka, zabawa i dzieci. Nie musimy jednak z nich korzystać, możemy również stworzyć wizytówkę według naszego autorskiego projektu. To również nie powinno sprawić nikomu trudności. Do naszej dyspozycji jest kilkanaście rodzajów tła i motywów. To za mało dla profesjonalnych grafików, ale do stworzenia prostej wizytówki na pewno wystarczy. Każdą wizytówkę można wzbogacić o własne logo lub znak firmowy, dodać podwójne tło lub obiekty graficzne (elipsę, prostokąt lub zaokrąglony prostokąt).

Wizytówka 2003
Wymagania: Windows 98/Me/XP, ok. 11 MB na dysku
+ bardzo łatwa obsługa programu
+ niska cena – za mało szablonów
Cena:19 zł
www.play.com.pl

Gotowe „dzieło” da się zapisać i wyeksportować z programu jako bitmapę. Dane do wizytówek są zgromadzone w kartotece, która przydaje się, jeśli chcemy mieć w portfelu kilka różnych „karteczek” – np. z danymi służbowymi i prywatnymi. Z poziomu programu szybko i łatwo wydrukujemy komplet wizytówek, ustawiając najpierw parametry wydruku. Jeśli sobie tego życzymy, na kartce zostaną wydrukowane również linie cięcia.

Choć program jest tak prosty w obsłudze, że wydaje się to niepotrzebne, do aplikacji dołączono plik pomocy, który bardzo szczegółowo wyjaśnia jego działanie i opisuje wszystkie funkcje. Aplikacja jest niewątpliwie skierowana do użytkowników, którzy nie mieli do czynienia z programami graficznymi. Dla bardziej wymagających będzie niewystarczająca, jednak dla komputerowych laików jest po prostu idealna.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.