C po mutacji

Programiści chcący pisać aplikacje dla platformy .NET do niedawna mieli do dyspozycji jedynie kompilator Microsoftu. Firma Borland, od lat depcząca po piętach swemu rywalowi z Redmond, przygotowała własną edycję środowiska programistycznego języka C#

Firma Borland postanowiła nie pozostawać w tyle za Microsoftem i stworzyła własne środowisko deweloperskie dla programistów piszących w języku C# na platformę.NET. Pakiet Enterprise, który testowaliśmy, współpracuje z najnowszą wersją.NET – Framework 1.1.

Interfejs aplikacji jest bardzo podobny do wcześniejszych produktów firmy Borland, co znacznie ułatwi pracę tym, którzy już programowali w środowiskach Borland Builder czy Delphi. Za pomocą C#Buildera można pisać dowolne aplikacje internetowe na platformę.NET, Web Services oraz programy działające samodzielnie. Dodatkowo da się wczytywać projekty powstałe w microsoftowym.NET Studio. Ich kompilacja przebiegała bez problemów. Troszkę gorzej radził sobie debuger, który przy próbie uruchomienia przeniesionego serwisu systemowego, utworzonego w MS.NET Studio, zgłosił błąd wewnętrzny i zamknął C#Buildera.

Borland C#Builder Enterprise
Wymagania: Windows 2003 Server/XP Pro/2000
Pro/2000 Server, PC Pentium II 450 MHz, 256 MB RAM,
ok. 750 MB na dysku
+ kompatybilność z.NET Framework 1.1
+ współpraca z mechanizmami CORBA i J2EE
+ adaptacja projektów z MS.NET Studio
– niestabilność debugera
– wysoka cena
Cena: ok. 8700 zł
www.borland.pl

O znakomitej funkcjonalności środowiska świadczy możliwość łatwego pisania programów mogących komunikować się z istniejącymi mechanizmami CORBA oraz J2EE bez potrzeby instalowania jakichkolwiek translatorów. Oczywiście firma Borland postarała się o to, aby programista mógł bez trudu połączyć swoją aplikację z bazami danych Oracle 9i, Borland Inter-

Base, MS SQL Server i IBM DB2, dla których dołączone zostały kompletne środowiska deweloperskie. W pakiecie Enterprise nie zabrakło narzędzia do raportowania Crystal Reports oraz możliwości podłączenia własnych projektów do wybranego repozytorium, tj. Borland Star Team, Microsoft Visual SourceSafe, Rational ClearCase i popularnego na Linuksie CVS.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.