Dane pod ochroną

Nie wszyscy użytkownicy Windows wiedzą, że ich poufne dane mogą być równie bezpieczne, jak najściślej strzeżone tajemnice wywiadów. Wystarczy tylko zainstalować program Ashampoo Provacy Protector 1.0...

Na CD-ROM-ie dołączonym do bieżącego numeru CHIP-a została umieszczona pełna wersja programu Ashampoo Photo Illuminator 1.53. Jest to przeglądarka plików multimedialnych (nie tylko graficznych, także dźwiękowych, np. MP3 oraz wideo – m.in. AVI i MPEG), wyposażona w kilka dodatkowych narzędzi. Ułatwiają one między innymi wykonywanie zrzutów ekranowych, tworzenie tzw. slideshows, czyli automatycznej prezentacji wielu obrazków, nagrywanie zbiorów multimedialnych na płyty CD/RW, konwersję plików graficznych (zmiana rozmiaru, typu) czy drukowanie. Wszystkie te narzędzia występują w postaci kreatorów, co ułatwia wykonywanie tych zadań przez początkujących użytkowników komputera.

Ashampoo Photo Illuminator wymaga do pracy systemu Windows 9x/Me, NT 4.0 (z Service Packiem 3 lub wyższym), 2000 lub XP oraz około 10 MB wolnego miejsca na dysku twardym. Do darmowej rejestracji programu potrzebne będą połączenie z Internetem i konto e-mail.

W kilku krokach przedstawimy podstawowe możliwości programu.

1.

Rejestracja programu

Aby odblokować niektóre funkcje programu, musimy go zarejestrować. Proces ten jest darmowy, wymaga tylko aktywnego konta e-mail oraz oczywiście krótkiego połączenia z Internetem. Podania klucza odblokowującego aplikację możemy zażądać już podczas instalacji – w tym celu zaznaczamy opcję

Get fullversion key (recommended, remove shareware restriction!)

.

2.

Likwidacja banera

Po otrzymaniu kodu rejestracyjnego wpisujemy go w oknie dostępnym po wybraniu z menu Wizards opcji FREE key. Naciskamy przycisk Register i od tej chwili możemy już korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji, w tym wygodnych kreatorów dostępnych we wspomnianym już menu Wizards. Łatwo pozbędziemy się także banera firmy Ashampoo – naciskamy dostępny na belce narzędziowej przycisk Settings, przechodzimy do zakładki Display i odznaczamy opcję Display our beautiful banner .

3.

Podgląd plików

Interfejs programu przypomina Eksploratora Windows. Po lewej stronie wyświetlane jest drzewo katalogów – w nim wybieramy, zawartość którego folderu chcemy oglądać. Po prawej stronie u góry zobaczymy w postaci miniaturek wszystkie zbiory rozpoznawane przez Ashampoo Photo Illuminatora. Po kliknięciu którejś z nich zobaczymy jej podgląd w prawym dolnym oknie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.