Dane pod ochroną

Nie wszyscy użytkownicy Windows wiedzą, że ich poufne dane mogą być równie bezpieczne, jak najściślej strzeżone tajemnice wywiadów. Wystarczy tylko zainstalować program Ashampoo Provacy Protector 1.0...

Na CD-ROM-ie dołączonym do bieżącego numeru CHIP-a została umieszczona pełna wersja programu Ashampoo Privacy Protector 1.0. Służy on do szyfrowania i deszyfrowania plików w systemach Windows 9x, Me, NT4 (z Service Packiem 3 lub wyższym), 2000 oraz XP przy użyciu algorytmu Blowfish. Dodatkowe funkcje obejmują dokładne, nieodwracalne usuwanie zbiorów oraz nagrywanie zaszyfrowanych plików na płyty CD-R/RW. Jeszcze jedno ciekawe zastosowanie to tworzenie samorozszyfrowujących się archiwów, które mogą rozpakować osoby niemające zainstalowanego Privacy Protectora. Oczywiście, muszą one znać hasło.

     

Nowy program firmy Ashampoo docenią zwłaszcza użytkownicy starszych wersji Windows – 9x i Me oraz ci, którzy nie korzystają z systemu NTFS w nowych Okienkach i wbudowanych w nich funkcji szyfrowania plików. Aplikacja nie ma dużych wymagań: wystarczy ok. 4 MB miejsca na dysku.

     

W kilku krokach przedstawimy kolejne etapy pracy z aplikacją, istotne zwłaszcza zaraz po instalacji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.