Godny następca

Czasy, gdy telefony będą potrafiły robić "wszystko", są coraz bliżej. Nokia 3650 to komórka, w która nie brakuje chyba żadnej z opracowanych technologii mobilnych

Model 3650 to pierwszy aparat Nokii wykorzystujący system Symbian w wersji 6.0. Oceniając tę komórkę, warto odnieść się do Nokii 7650. Bo choć model 7650 ma inną konstrukcję i starszy system, podobieństw jest sporo. Zacznijmy jednak od różnic.

Nokia 3650 jest spora, ale wygodna. Telefon ma nietypową klawiaturę, nawiązującą kształtem do tarcz dawnych aparatów. Taki układ klawiszy jest oryginalny, ale cierpi na tym wygoda wpisywania SMS-ów – literek nie ma tam, gdzie się ich spodziewamy. Klawisze, choć solidne i wyraźnie wyczuwalne, wyglądają trochę tandetnie. Cały aparat nie robi takiego wrażenia, ale – jak powiedział jeden z redakcyjnych kolegów – w telefonie za 2500 zł tylna klapka nie powinna się ruszać. Za skandal uważam natomiast przycisk nawigacyjny. Bardzo często, gdy chciałem nacisnąć „enter”, „wybierała się” jedna ze strzałek.

Nokia 3650
Wymiary/masa: 130x57x26 mm/130 g
Czas czuwania/rozmowy: 200 h/240 min
Niektóre technologie: GSM (3 zakresy), HSCSD, GPRS, MMS, nagrywanie wideo, Java, WAP 2.0, Bluetooth, IrDA, złącze MMC, MMS, klient e-mail
+ możliwość nagrywania wideo
+ obecność prawie wszystkich możliwych technologii
– niewygodny przycisk nawigacyjny
Cena: 2499 zł
www.nokia.com
www.nokia.com.pl

Software’owe różnice między Nokiami 3650 i 7650 są trudne do wychwycenia. Największą jest możliwość nagrywania filmów – co prawda krótkich (12 sekund) i w niskiej jakości, ale jednak. Nominalnie klipy są nieme, ale po zainstalowaniu dodatkowego oprogramowania będziemy mogli rejestrować obraz razem z dźwiękiem. Niestety, obiektyw, który w modelu 7650 chowany był za klawiaturą, tutaj jest na wierzchu i szybko pokrywa się odciskami palców. Jeżeli jednak zadbamy o jego czystość, okaże się, że zdjęcia robione Nokią 3650 są lepszej jakości niż uzyskiwane za pomocą modelu 7650.

Do poprzednika opisywanego aparatu zniechęcał mnie krótki czas czuwania. W Nokii 3650 bateria wytrzymuje dłużej. Gdyby nie fatalny przycisk nawigacyjny, mógłbym polecić ten telefon tym, którym nie przeszkadza jego ekstrawagancki wygląd.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.