Na straży bitów

Programy antywirusowe od lat mają podobną budowę i wygląd. Interfejs i możliwości nowego NOD32 wyróżniają go jednak spośród konkurencji

Mimo że w większości istniejących programów antywirusowych stosowane są podobna budowa, moduły i rozwiązania, najnowsza wersja NOD32 2.0 już na pierwszy rzut oka wyróżnia się z tej licznej grupy. Interfejs aplikacji został całkowicie przebudowany – pojawiła się wyjątkowo intuicyjna i przejrzysta Konsola Systemu, integrująca moduły aplikacji i umożliwiająca wygodny dostęp do wszystkich funkcji. Narzędzie to oraz całkowita polonizacja (wraz z Pomocą) sprawiają, że z konfiguracją „antywirusa” nie będą mieli kłopotu nawet mało zaawansowani użytkownicy.

Mocną stroną NOD32 jest stosowanie szybkiego i skutecznego modułu analizy heurystycznej. Dzięki niemu poza wykrywaniem wirusów umieszczonych w bazie syg-natur program chroni nas dobrze także przed nowymi, nieskatalogowanymi „intruzami”. Takie połączenie metod daje świetny efekt, potwierdzany również przez cykliczne testy VirusBulletin oraz przyznawane od ponad roku nagrody VB100%.

NOD32 2.0
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, Linux,
Novell NetWare, DOS, ok. 30 MB na dysku
+ skuteczny i szybki moduł heurystyki
+ monitor internetowy IMON
+ intuicyjna centralna Konsola Systemu
+ możliwość codziennej aktualizacji programu
Cena: 199 zł
(1 użytkownik, 1 rok)
www.nod32.pl
www.nod32.com

Aplikacja ma ponadto dwa niezależne monitory: AMON, który kontroluje wszystkie uruchamiane, zapisywane lub otwierane zbiory, oraz IMON, skanujący pocztę i pliki pobierane z Internetu. Dużym plusem programu, który docenią zwłaszcza posiadacze starszych komputerów, jest niewielkie wykorzystywanie pamięci i mocy procesora. W pakiecie znajdziemy także dziennik zdarzeń, funkcję kwarantanny, harmonogram zadań oraz tworzenie indywidualnych profili.

Skuteczność i ergonomia najnowszej wersji NOD32 sprawiają, że jest on poważnym choć mało znanym konkurentem popularnych w Polsce produktów Symanteca i Kaspersky’ego. W porównaniu z nimi NOD32 pochłania też znacznie mniej zasobów systemowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.