Nie tylko Symantec

Zestaw narzędzi do konserwacji systemu kojarzy się większości osób z oprogramowaniem Symanteca, głównie słynnym zestawem Utilities. Tymczasem istnieją godni rywale pakietu Petera Nortona - na przykład VCOM SystemSuite

Użytkownicy pecetów, poproszeni o podanie nazwy jakiegoś pakietu programów pomagających w utrzymaniu Windows w „dobrym zdrowiu”, wskażą zapewne Norton SystemWorks. Okazuje się jednak, że w Sieci można znaleźć kilka innych ciekawych propozycji zestawów narzędzi, ułatwiających zarządzanie systemem. Jednym z nich jest produkt mało u nas znanej firmy VCOM – SystemSuite. Osobom, którym nazwa produktu wydaje się znajoma, wystarczy wspomnieć, że jest to kontynuacja znanego pakietu narzędzi Ontracka.

VCOM SystemSuite 5
Wymagania: Windows 98/Me/NT 4.0/2000/XP,
Internet Explorer 5.01
albo nowszy, 30-90 MB na dysku
(w zależności od zainstalowanych narzędzi)
+ przypominanie o kopiach zapasowych ważnych danych i uaktualnieniach systemu operacyjnego
+ użyteczne dodatki, np. narzędzie do testowania dysku
– drobe usterki w pracy modułu Registry Cleaner
Cena: 59,95 USD
www.v-com.com

SystemSuite oferuje wiele funkcji optymalizujących działanie systemu i diagnozujących sprzęt. W zestawie znajdziemy więc defragmentatory dysków i Rejestru, narzędzia do testowania komponentów hardware’owych i nośników danych (w tym program prognozujący awarie dysków twardych), ratowania uszkodzonych dysków oraz odzyskiwania skasowanych danych. Ponadto SystemSuite umożliwia czyszczenie Rejestru ze zbędnych kluczy, a systemu operacyjnego, pamięci podręcznej i katalogów tymczasowych przeglądarek WWW z niepotrzebnych plików. Interesujący jest moduł Uninstall, oferujący nie tylko funkcję odinstalowywania programów, ale i tworzenia oraz odtwarzania ich kopii bezpieczeństwa czy przenoszenia zainstalowanych aplikacji na dyski innych komputerów.

W cenie pakietu otrzymujemy kilka interesujących dodatków. Są to m.in. program antywirusowy, osobista zapora ogniowa (Net-Defense) i narzędzie (Recovery Commander) do tworzenia tzw. punktów kontrolnych (checkpoints), ułatwiających odratowanie systemu po nagłym „padzie”. Inne bonusy to aplikacja ukrywająca nasze dane podczas surfowania w Internecie (GhostSurf) oraz rozbudowany w stosunku do oryginału zamiennik Eksploratora Windows (PowerDesk).

SystemSuite jest godną polecenia konkurencją pakietu Norton SystemWorks. Zawartość i sposób użycia wymienionych zestawów narzędzi są nieco inne i dlatego oba pakiety znajdą zapewne wiernych fanów. Produkt firmy VCOM wydaje się nieco bardziej wszechstronny – aplikacja przypomina nawet o uaktualnieniach systemu operacyjnego. W zestawie otrzymujemy też kilka interesujących programów dodatkowych. Ostateczną decyzję każdy musi podjąć sam, ja jednak gorąco zachęcam przynajmniej do przetestowania SystemSuite 5.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.