Nietoperz pocztowy

Długo oczekiwana druga wersja doskonałego klienta pocztowego The Bat! ujrzała światło dzienne. Czy jest godnym następcą poprzednich edycji programu?

The Bat! od dawna cieszy się zasłużoną popularnością. Długo oczekiwana, druga wersja aplikacji nie zmienia w żaden sposób tego obrazu sytuacji.

Jedną z poważniejszych innowacji w zapowiadanej od dawna edycji „nietoperza” jest wprowadzenie wyspecjalizowanych filtrów antyspamowych (w odróżnieniu od dostępnych wcześniej zwykłych filtrów poczty). Działają one na zasadzie instalowanych osobno wtyczek, wyposażonych w mechanizm uczenia się – wystarczy wskazywać maile reklamowe, a program po pewnym czasie nauczy się je rozpoznawać.

The Bat! 2.0
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 8 MB na dysku
Cena: 35 USD (licencja studencka  –  25 USD, komercyjna  –  45 USD,
uaktualnienie z wersji 1.x za połowę ceny)
+ duże możliwości
+ odporność na robaki internetowe
– brak obsługi grup dyskusyjnych
Rejestracja: 35 USD
www.ritlab.com

Użytkownicy The Bata! będą wreszcie mogli wysyłać wiadomości w HTML-u – choć trudno powiedzieć, czy adresaci takich e-maili ucieszą się z tej nowości. Poprawiono obsługę szyfrowania poczty – możemy teraz bez problemów używać zarówno mechanizmów PGP, jak i S/MIME. Twórcy aplikacji uporali się również z błędami w obsłudze protokołu IMAP, która jest teraz realizowana w pełni i z wykorzystaniem tego samego interfejsu użytkownika co POP3.

Jeśli chodzi o wygodę używania programu, to wprowadzono zmiany do niektórych elementów GUI, takich jak sprawdzanie pisowni (niestety, nadal nie ma polskiego słownika), obsługa wirtualnych folderów z pocztą czy dosyć rozbudowany interpreter makropoleceń. Nowością jest moduł prostego organizera, pozwalający nie tylko na okresowe sprawdzanie/wysłanie poczty, ale i wyświetlenie komunikatu czy otwarcie wskazanego pliku.

Nowa wersja The Bat! nie jest tak rewolucyjna, jak można się było spodziewać. Program jest jednak nadal jednym z najlepszych dostępnych klientów pocztowych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.