Trio w pudełku

Test urządzenia wielofunkcyjnego HP PSC2175

„Kombajn” do wydruku zdjęć. Tak pokrótce da się określić urządzenie wielofunkcyjne hp PSC 2175. I choć model ten – łączący w sobie funkcjonalność drukarki, skanera i kopiarki – doskonale nadaje się do obróbki tradycyjnych dokumentów, to trudno oprzeć się wrażeniu, iż został on zaprojektowany jako część domowego „fotolabu”. Choćby dlatego, że PSC 2175 uzbrojono w wiele funkcji przyśpieszających drukowanie zdjęć, czyniąc go przy okazji bardziej intuicyjnym.

Podobnie jak w przypadku droższego modelu PSC 2210, nic nie stoi tu na przeszkodzie, aby wykonane aparatem cyfrowym fotografie „przelewać” na papier bezpośrednio z przechowujących je kart pamięci. Służą do tego odpowiednie złącza dla najpopularniejszych formatów pamięci flash. Przy okazji PSC 2175 może służyć także jako czytnik kart pamięci.

Reklama
hp PSC 2175
Ocena ogólna (POWER) 78
Opłacalność (ECONO) 57
Skaner: płaski A4
Rozdzielczość optyczna: 1200×2400 dpi
Drukarka: atramentowa, kolorowa
Nominalna szybkość drukowania: do 18 str./min
Złącze: USB 2.0
Obsługiwane karty pamięci: CF I i II, MMC, Memory Stick, SM, SD, Microdrive
Gwarancja: 12 miesięcy
+ doskonała jakość wydruków
+ możliwość drukowania bezpośrednio z kart pamięci
+ funkcjonalne oprogramowanie zarządzające
– problemy z kopiowaniem bardzo jasnych kolorów
Cena: 1150 zł
www.hp.com
www.hp.pl

Dzięki technologii PhotoREt IV wydruki – szczególnie te na papierze fotograficznym – cieszą oko doskonałą jakością. Jeżeli okaże się, że zdjęcie wymaga niewielkich korekt, możemy je wprowadzić za pomocą opcji sterownika.

Pozytywnego wrażenia nie psuje też zintegrowany z urządzeniem skaner płaski. Mimo iż nie imponuje on swoimi parametrami, to z pewnością sprawdzi się w większości domowych zastosowań. Proces skanowania możemy dokładnie skonfigurować, posługując się bardzo rozbudowanym sterownikiem, bądź pozwolić urządzeniu automatycznie dobrać odpowiednie parametry.