Duży, czyli tańszy

Test projektora Panasonic PT-LC56

W jasnym pomieszczeniu moc lampy projektora może odgrywać kluczowe znaczenie. Właśnie dla tych, którzy wymagają dużego natężenia światła, Panasonic proponuje model PT-LC56 o jasności 1600 ANSI lumenów.

Urządzenie z pewnością nie należy do tanich, choć wśród projektorów 8,5 tys. zł nie jest kwotą wygórowaną. W zamian otrzymujemy model z matrycą LCD o nominalnej rozdzielczości 800×600 punktów. Za klapką na tylnej części obudowy ukryto m.in. dwa gniazda D-Sub – jedno z nich może pracować zarówno w trybie drugiego wejścia, jak i wyjścia, np. w celu podłączenia monitora. Również z podłączeniem podstawowych sygnałów wideo nie będziemy mieli żadnych trudności.

Panasonic PT-LC56
Jasność/kontrast: 1600 ANSI lumenów/400:1
Lampa: moc  –  160 W; trwałość  –  do 3000 godz.
Technologia/rozdzielczość: LCD/800×600 pikseli
Dystans projekcji: 1,10-11,0 m
Wejścia: 2 x D-Sub (jedno może działać jako wyjście), audio (cinch); S-Video, Composite, PS/2
Ciężar/wymiary: 2,2 kg/297x209x720 mm
Gwarancja rzutnik/lampa: 12 miesięcy/12 miesięcy
+ duża dynamika kolorów
+ funkcja oszczędzania lampy
– brak laserowego wskaźnika do prowadzenia prezentacji
Cena: 8530 zł
www.panasonic.com
www.panasonic.pl

Dość rozbudowanym menu możemy sterować z poziomu samego rzutnika lub pilota. Co jednak ważniejsze, mały, lekki i wyposażony we wszystkie najważniejsze funkcje pilot (brakuje jedynie przycisku szybkiego wyciszania) działa z każdej strony projektora, nie sprawiając żadnych problemów z obsługą.

Poza standardowymi funkcjami zmiany parametrów i położenia obrazu w menu znajdziemy wiele funkcji pozwalających dopasować ekran podczas wyświetlania filmów DVD. Mimo iż LC56 wykorzystuje czujnik LCD, trudno mu cokolwiek zarzucić pod względem oddania przestrzeni barwnej.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że w lepszych warunkach oświetleniowych możemy wykorzystać tryb econo (zwiększający trwałość lampy z 2000 do 3000 godz.), a w bardzo jasnych pomieszczeniach tryb high, podnoszący standardową jasność (oczywiście kosztem żywotności lampy).

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News