Trzej muszkieterowie

W trakcie półrocznego testu kart graficznych uczestnicy multiTEST-u mieli okazję dogłębnie poznać zalety i wady testowanych urządzeń. Prezentujemy wybrane opinie multitesterów

W piątej edycji multiTEST-u trzydziestu Czytelników testowało trzy różne modele kart graficznych z chipsetami firmy nVidia GeForce Ti 4200 (Creative Blaster 4 Titanium 4200, Asus V8420S oraz InsideTNC DREAM. GeForce4 Titanium 4200), oprogramowanie antywirusowe AntiVirenKit 12 Professional oraz aplikację do obróbki plików graficznych FotoOffice firmy G DATA Software. Wszyscy dołożyli starań, aby podzielić się z innymi rzeczowymi relacjami z przebiegu testów. Zadania nie były proste, ponieważ w trakcie trwania multiTEST-u musieli zmierzyć wydajność kart za pomocą różnych gier 3D i programów testujących, sprawdzić jakość obrazu generowanego na wyjściu TV oraz zweryfikować możliwości podkręcania każdego urządzenia. Prezentujemy najciekawsze opinie Czytelników o testowanych kartach graficznych i oprogramowaniu.

Tomasz Człapski, Ciechanów:

„Pół roku minęło, a Creative Blasterowi 4 Titanium 4200 nie brakuje mocy nawet w najnowszych grach. Karta ta spełniła moje oczekiwania w 100%. Podczas całego testu nie miałem z nią ani jednego problemu. Jedynym minusem, no może dwoma, są: tylko 64 MB RAM-u (ale za to o czasie dostępu 3,7 ns, co daje dość spore możliwości overclockingu) i brak obsługi AGP 8x. Ale te wady w przypadku aplikacji dostępnych na rynku nie powodują znacznego spadku wydajności”.

Radosław Stępnikowski, Radom:

„Ogromnie ucieszyła mnie pełna multimedialność mojego GeForce’a 4 Ti 4200 8x 128 MB TV VIVO firmy InsideTNC. Przejściówka ze złącza DVI na D-Sub oraz wejścia i wyjścia wideo są tu dużym atutem. Dość często z nich korzystałem, oglądając filmy po podłączeniu telewizora do peceta. Jakość obrazu jest naprawdę w zupełności zadowalająca.

Minusem jest brak firmowych sterowników obsługujących wejścia wideo, w zastępstwie których trzeba używać oprogramowania nVidii. W mojej ocenie GeForce4 InsideTNC Ti 4200 8x 128 MB TV VIVO jest produktem godnym polecenia”.

Damian Ruszel, Nysa:

„Asus V8420S (GF4 Ti 4200, 128 MB DDR, DVI, TV-Out) to superkarta o bardzo dobrej wydajności, jednak aby w pełni wykorzystać jej możliwości, potrzeba dobrego sprzętu, bo zabawa z Duronami i Celeronami daje dużo mniej satysfakcji. Brakuje radiatorów na pamięciach i funkcji kontroli temperatury. Karta jest dosyć spora, więc wymaga instalacji raczej w większych obudowach. Denerwujące jest również buczenie wiatraka na karcie. Podsumowując, mimo pojawienia się na rynku kart z serii FX Asus V8420S jest godny polecenia”.

Stanisław Karpiński, Ostrołęka:

„Instalacja AntiVirenKita nie powiodła się na komputerze z zainstalowanym systemem Windows Me. Zaraz po próbie uruchomienia Strażnika system się zawieszał. Dodatkowo nie działał dobrze mechanizm „Instalacji użytkownika”. Na drugim komputerze z Windows XP instalacja przebiegła bez najmniejszych problemów. Mija szósty miesiąc od używania tego pakietu antywirusowego i na razie jestem z niego bardziej zadowolony niż z poprzednio używanego przez prawie 6 lat McAfee VirusScana. Podwójny skaner jest naprawdę wydajny i zadziwiająco skuteczny”.

Tomasz Górski, Łódź: „FotoOffice to doskonała aplikacja do użytku domowego. Świetnie się nadaje do katalogowania zdjęć i grafik. Zawiera podstawowe narzędzia potrzebne w każdym programie graficznym. Pozycja na pewno jest godna polecenia wszystkim tym, którzy chcą mieć dobre i proste narzędzie do obróbki graficznej”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.