Granie w sześciu plus jeden

Standard dźwięku 6.1 w pecetach jest jeszcze w powijakach ze względu na wysokie wymagania sprzętowe (konieczność posiadania najnowszej karty dźwiękowej, np. Sound Blaster Audigy 2) i niewielką ilość dostępnego oprogramowania wykorzystującego dodatkowy tylny głośnik centralny. Każdy z liczących się producentów chce jednak zaznaczyć swoją obecność na tym rynku. Nie inaczej jest w przypadku Logitecha, który wprowadził do sprzedaży zestaw 6.1 o nazwie X-620.

Mimo niewielkich rozmiarów satelitów, generują one przyzwoitej jakości dźwięk bez zauważalnych zniekształceń i o całkiem sporym natężeniu. Podobnie jest z subwooferem, z którego dobiega bas czysty i niedudniący. Niestety, mankamentem jest brak regulacji wzmocnienia poszczególnych głośników, przez co tył jest czasami mało słyszalny. Brakuje też sterowania wysokimi tonami.

Logitech X-620
Ocena subiektywna: 4
Pasmo przenoszenia: 35 Hz  –  20 kHz
Całkowita moc zestawu: 71,2 W
Moc subwoofera: 24,3 W
Moc głośników satelit./centralnych: 7,5 W/8 W
Regulacja głośności przód-tył: nie
Gwarancja: 24 miesiące
+ dobrej jakości satelity i subwoofer
+ możliwość przełączania na standard 4.1 i 5.1
– brak regulacji wzmocnienia poszczególnych głośników
Cena: 620 zł
www.logitech.com

Dużą zaletą zestawu Logitecha jest natomiast możliwość przełączenia go na standard 5.1 lub 4.1. Jest to rozwiązanie, które powinno ucieszyć posiadaczy starszych kart dźwiękowych. Także właściciele konsoli powinni być usatysfakcjonowani, gdyż zestaw zawiera specjalną przejściówkę.

Podsumowując, zestaw Logitech X-620 to solidna pozycja ze średniej półki cenowej. Nie za duża moc predysponuje go jednak raczej do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach, gdzie powinien sprawdzić się zarówno podczas odtwarzania filmów, słuchania muzyki, jak i grania.