Cisza na karcie!

Chiałbyś zastosować w swojej karcie graficznej zupełnie bezgłośny a jednocześnie wydajny system chłodzenia? A może zdecydowałeś się podkręcić akcelerator by sprostał najnowszym grom? W obu przypadkach warto sięgnąć po nietypowy produkt marki Zalman

Jeśli Twoja karta graficzna wyposażona jest w zbyt głośny system chłodzenia, to wcale nie jesteś skazany na jego hałas. Wystarczy zdemontować huczące żelastwo i zastąpić je radiatorem Zalman ZM80C-HP. Zestaw składa się z dwóch potężnych, aluminiowych bloków, połączonych miedzianą, pozłacaną rurką wypełnioną gazem (heatpipe). Jej zadaniem jest transfer energii cieplnej z gorętszego do chłodniejszego radiatora, które zamontowane są po obu stronach karty. Powierzchnia dyspersji ciepła ważącego 325 g Zalmana ZM80C-HP wynosi 1200 cm2. W zestawie znajdziemy elementy do montażu na kartach bazujących zarówno na układach ATI Radeon, jak i nVidia GeForce, i to o różnym rozmieszczeniu otworów montażowych.

Choć ZM80C-HP pozbawiony jest wentylatorów i w większości przypadków doskonale sobie bez nich radzi, to właścicielom kart z układem GeForce FX 5800 i szybszych zaleca się zastosowanie zestawu Zalman ZM-OP1. Ten 80-milimetrowy wiatrak przyda się także do schłodzenia podkręconych kart oraz obniżenia temperatury zbyt nagrzanego wnętrza peceta. Fani wyciszania mogą skorzystać z cichego trybu pracy, w którym przy zasilaniu napięciem 5 V wentylator wiruje z prędkością zaledwie 1400 obr./min i generuje hałas o natężeniu 20 dB. Overclockerom zalecamy szybszy (2800 obr./min) i nieco głośniejszy (33 dB) tryb normal, w którym wentylator zasilany jest napięciem 12 V.

cena:

119 zł (ZM80C-HP),39 zł (ZM-OP1)

info: www.proline.com.pl

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.