Powrót do Pałacu

Ani otwarcie Muzeum Nośników Danych, ani III Mistrzostwa Polski w Składaniu Peceta nie wystarczyły, by targi Komputer Expo 2004 uznać za udane. Nawet przedpremierowy pokaz komputerów z procesorami Prescott odbył się poza targami

Na temat kryzysu targów komputerowych w Polsce napisano już wiele. Niestety, tegoroczne warszawskie Expo potwierdziło po raz kolejny, że obecna formuła tego typu imprez przestała już branży IT odpowiadać. Całą ekspozycję można było obejść w 15 minut, a i towarzyszących wystawie seminariów było mniej niż przed laty. Z dawnych targów tylko miejsce pozostało to samo – Komputer Expo powróciło w tym roku do Pałacu Kultury…

Pod znakiem CHIP-a

Tak czy inaczej, niemal każde ciekawsze tegoroczne wydarzenie targowe odbywało się przy współudziale naszej redakcji. Na dwa dni przed Expo miała miejsce Gala IT, w trakcie której redakcje trzech pism branżowych (CHIP-a, Entera i Computer Reseller News) wręczyły nagrody przedstawicielom firm komputerowych – zwycięzcom plebiscytów przeprowadzonych wśród czytelników tych pism. CHIP gratulował przedstawicielom producentów lub dystrybutorów produktów, które zwyciężyły w plebiscycie na Produkt Roku – Wybór Czytelników (patrz:

CHIP 2/2004, s. 18

). W trakcie imprezy nastąpiło też – dzięki uprzejmości sponsorów Mistrzostw Polski w Składaniu Peceta – oficjalne przekazanie komputerów złożonych trzy dni później przez finalistów zawodów na rzecz programu „Internet w Szkołach – Projekt Prezydenta RP”.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem targów były z pewnością zorganizowane przez CHIP-a III Mistrzostwa Polski w Składaniu Peceta (patrz też:

s. 89

). Zainteresowanie imprezą było ogromne. W trakcie Komputer Expo na stoisku MBM Ontrack miało też miejsce oficjalne otwarcie Muzeum Nośników Danych, nad którym patronat objęła nasza redakcja.

Quo vadis, Expo?!

Hitem Expo byłaby bez wątpienia przedpremierowa prezentacja komputerów z procesorem Prescott (patrz:

s. 42

). Byłaby, gdyby nie fakt, że NTT System pokazał te maszyny… poza terenem targów. Szkoda, że organizatorzy nie nakłonili NTT do udziału w Expo. Czas już bowiem najwyższy, by to targi zaczęły zabiegać o pozyskanie niektórych wystawców, bo za rok może się okazać, że kolejnej edycji po prostu nie będzie.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.