Czyściciel dźwięków

Test przetwornika A/C TerraTec Phono PreAmp Studio USB

Dobrym sposobem na „odświeżenie” muzyki nagranej na starych kasetach magnetofonowych i płytach winylowych jest zgranie jej do komputera i przeprowadzenie „renowacji”, polegającej na usunięciu szumów i trzasków. Do tego celu firma TerraTec stworzyła bardzo proste w obsłudze urządzenie Phono PreAmp Studio USB, służące do zgrywania materiałów audio z płyt winylowych lub starych kaset magnetofonowych przez interfejs USB.

TerraTec Phono PreAmp Studio USB
Pasmo przenoszenia: 20 Hz  –  20 kHz
Czułość wejścia: 15 mV RMS, 30 mV RMS lub 2,4 V RMS
Pojemność wejściowa: 100 pF, 250 pF, 430 pF
Stosunek sygnału do szumu (SNR): >86 dB
Współcz. zawartości harmonicznych: <0,007%
Interfejs: USB/wejścia liniowe
Gwarancja: 24 miesiące
+ usuwanie szumów i trzasków z nagrań
+ zasilanie przez złącze USB
– bardzo wysoka cena
Cena: 410 zł
www.terratec.com
www.action.pl

Phono PreAmp Studio wyposażono w interfejs USB, służący do podpięcia urządzenia do peceta, oraz wejście liniowe stereo (2x cinch), do którego podłącza się gramofon, magnetofon lub inne źródło dźwięku. Użytkownik może zmieniać pojemność wejścia audio (Input Capacity), dopasowując ją w ten sposób do impedancji źródła sygnału audio. Można także regulować wzmocnienie sygnału za pomocą przełącznika umieszczonego z boku obudowy (Input Level).

Phono PreAmp Studio USB do działania nie wymaga żadnych sterowników ani karty dźwiękowej. Po podłączeniu do komputera automatycznie instaluje się w systemie operacyjnym. Od tej chwili można już nagrywać sygnał audio doprowadzony do wejścia phono/line input i obrabiać go w dowolnym programie do edycji plików dźwiękowych. Jeżeli ktoś takowego nie ma, może skorzystać z dołączonej aplikacji TerraTec Sound Rescue 2.0. Dwie najważniejsze funkcje programu to DeScratcher i DeNosier, które usuwają trzaski i szumy z nagrań, np. ze starych płyt winylowych).