Ładnie i powoli

Deskjet 9650 to pierwsza drukarka A3 wykorzystująca znane doskonale z najnowszej serii drukarek HP kartridże nowej generacji, a więc i technologię druku PhotoREt IV.

Do jakości druku trudno mieć zastrzeżenia – zarówno w standardowej konfiguracji, jak i z zamontowaną głowicą fotograficzną otrzymywane wydruki prezentują typowy dla technologii PhotoREt wysoki poziom. Bardzo dobrze sprawdza się funkcja drukowania bez marginesów – chociaż po jej włączeniu sterownik ostrzega o możliwym pogorszeniu jakości druku na obrzeżach kartki, jest ono praktycznie niezauważalne.

Hewlett-Packard Deskjet 9650
Rozdzielczość cz.-b.: 600 dpi
Rozdzielczość kolor: 4800×1200 dpi
Złącza: Centronics, USB 2.0
Wydajność: 5000 stron/miesiąc
Technologia polepszania jakości: PhotoREt IV
Wyniki testu:
Prędk. druku tekstu (normal): 2,7 str./min A4
Prędk. druku graf. (300 dpi, best): 0,16 str./min A4
Gwarancja: 24 miesiące
+ dobra jakość wydruków
+ drukowanie bez marginesów
+ technologia PhotoREt IV
– powolny druk fotografii
Cena: 2300 zł
www.hp.com
www.hp.pl

Prędkości druku są, niestety, niższe od deklarowanych przez producenta. Czas wydruku fotografii formatu A3 wynosi ponad dwadzieścia minut, a w trybie najwyższej rozdzielczości (1200×4800 dpi) jeszcze się wydłuża. Trudno tę rozbieżność nazwać nieścisłością.

Możliwość zamontowania fotograficznego zasobnika z tuszem i skorzystania z technologii PhotoREt IV sugeruje, że podstawowym zastosowaniem tej drukarki będzie drukowanie zdjęć w dużych formatach. O ile jakość druku jak najbardziej predestynuje ją do takich zastosowań, o tyle szybkość pracy już nie bardzo. Konieczność czekania na wydruk zdjęcia w formacie A3 ponad pół godziny to zbyt dużo jak na sprzęt do biura. Jeśli jednak zdjęcia drukowane będą jedynie od czasu do czasu, powinna się dobrze sprawdzić.