Mój dom 3D

Przymierzając się do budowy domu czy kupna mieszkania, warto wcześniej wszystko dokładnie zaplanować i przemyśleć. Pomoże nam w tym program do projektowania mieszkań, taki jak np. Mój dom 3D

Mój dom 3D to program, który przyda się zarówno osobom chcącym zaprojektować dom, jak i właścicielom kawalerek. Umożliwia stworzenie kompletnych, ładnie wyglądających planów i listy materiałów – niezbędnej do sporządzenia kosztorysu budowy.

Pracę z programem warto zacząć od ustawienia wartości domyślnych dla różnych typów obiektów (Options/Defaults Setup). Określamy tu np., że okna mają mieć takie same rozmiary, i ustalamy, z jakich materiałów powstaną podłogi czy ściany. Idealnym rozwiązaniem dla początkujących projektantów jest Kreator Build House Wizard. Pozwala on zaprojektować dom od podstaw. Możemy wybierać spośród trzech opcji: gotowego projektu do modyfikacji (w wersji Deluxe jest ich 150, w zwykłej 50), kreatora pytającego np., ile pięter ma dom, ile chcemy mieć sypialni i czy przewidzieliśmy miejsce na garaż, oraz opcji Wall, która pozwala stworzyć projekt samemu. Efekty naszej pracy oglądamy na ekranie na wiele różnych sposobów – w dwóch lub trzech wymiarach. Z Moim domem 3D nie tylko zaprojektujemy układ ścian, ale też urządzimy wnętrze domu – do naszej dyspozycji jest mnóstwo różnych mebli. Możemy też opracować wygląd otoczenia budynku, zaplanować trawniki i „posadzić” na nich kwiaty czy „przespacerować” się po świeżo zaprojektowanym domu.

Mój dom 3D
Wymagania: Windows 9x/Me/XP, ok. 150 MB na dysku
+ możliwość stworzenia projektu domu z uwzględnieniem szczegółów (np. układu gniazdek elektrycznych)
+ doskonały, szczegółowy podręcznik użytkownika
+ dużo gotowych projektów do wykorzystania
– brak polskiej wersji
Cena: 19 zł lub 29 zł (wersja Delux)
www.play.com.pl

Choć aplikacja ma swojsko brzmiącą nazwę, interfejs, instrukcje i pomoc są po angielsku. Na płycie jednak, oprócz aplikacji, znajdziemy podręcznik użytkownika w formacie PDF – po polsku! To aż 225 stron szczegółowych instrukcji, dzięki którym nawet zupełny architektoniczny laik bez trudu zbuduje dom swoich marzeń… na ekranie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.