PC Kalorie

Czy wiedzą Państwo, co to jest BMI? Jeśli nie, przy lekturze tej recenzji wszystko stanie się jasne. A tych, którzy już znają rozwinięcie tego skrótu, zachęcać chyba nie trzeba...

Odchudzanie się wymaga sporo silnej woli i wytrwałości. Wiele znanych diet opartych jest na liczeniu spożywanych dziennie kalorii, a to już zadanie dla wyjątkowo cierpliwych. Dla tych, którzy podjęli próbę zrzucenia zimowych zapasów z bioder i brzucha, świetną pomocą w walce z nadwagą będzie Mój Komputerowy Dietetyk.

Mój Komputerowy Dietetyk 1.0
Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, ok. 32 MB na dysku
+ możliwość rozszerzania bazy artykułów, także przez Internet
+ różnorodność dostępnych raportów
Cena: 49,90 zł
www.lkavalon.com

Program pozwala kontrolować różne parametry pożywienia, takie jak kalorie, białka, tłuszcze czy węglowodany oraz określić wymiennik węglowodanowy i indeks glikemiczny, nadaje się zatem również dla diabetyków i sportowców. Baza produktów zawierająca wszystkie te dane składa się z 650 artykułów, daje się ją jednak samodzielnie rozszerzać lub uzupełniać za pośrednictwem strony internetowej producenta. Posiłki możemy komponować i planować na wiele dni, co dodatkowo pomaga w upilnowaniu ilości zjadanych składników. W programie znajdziemy również kalkulatory, które pozwolą obliczyć idealną wagę, BMI (Body Mass Index), dzienne zapotrzebowanie energii i ilość spalanych kalorii podczas różnych czynności. Baza z ćwiczeniami i różnymi rodzajami codziennej aktywności fizycznej składa się z 60 pozycji. Niestety, nic tutaj nie można samodzielnie dopisać czy zmodyfikować.

Z aplikacji może korzystać jednocześnie kilka osób, np. cała rodzina lub drużyna piłkarska. Wszystkie spożyte posiłki i wykonane czynności są zapamiętywane, co z kolei pozwala na automatyczne obliczenie bilansu energetycznego i określenie nadwyżek lub niedoborów w porównaniu z określonymi wcześniej normami dziennymi. Każdy użytkownik programu może śledzić swoje postępy w walce z nadwagą dzięki możliwości tworzenia różnych zestawień i raportów, także w formie wykresów. Drżyjcie zatem, kalorie, bo będziecie policzone.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.