Słówek, więcej słówek!

Czy More Words to program do tworzenia krzyżówek? A może ułatwia on pisanie długich wypracowań? Jedno jest pewne - dotyczy języka angielskiego

More Words 1.0 to program ułatwiający naukę angielskich słówek. Przeznaczony jest zarówno dla osób uczących się już języka angielskiego, jak i do tych, którzy naukę zamierzają dopiero rozpocząć.

Opisywana aplikacja to „paczka” 2000 słówek posegregowanych w grupy i kategorie tematyczne. Autorzy postarali się o zróżnicowanie stopnia trudności prezentowanych wyrazów. Osoby będące na poziomie średniozaawansowanym mogą jednak wykorzystywać More Words do ewentualnego przypomnienia i usystematyzowania przyswojonego słownictwa aniżeli do jego poszerzania.

More Words 1.0
Wymagania: Windows 9x/Me/2000/XP, ok. 15 MB na dysku
+ statystyki i oceny
+ konta użytkowników
+ atrakcyjna cena
– brak możliwości nagrywania własnych wypowiedzi
Cena: 19,90 zł
www.marksoft.com.pl

Po uruchomieniu aplikacji użytkownik wybiera, jakich słówek chce się uczyć. Główne kategorie to rzeczowniki, czasowniki oraz przymiotniki. Następnie w sekcjach tych określamy, jakiego tematu dotyczyć ma słownictwo. Dostępne są m.in. ciało i wygląd, rodzina i dom, natura i środowisko czy nauka i technika. W każdej z głównych kategorii znajduje się też zestaw ćwiczeń podstawowych, zatytułowany „100 na dobry początek”. More Words jest przy tym niejako wielozadaniowy. Do naszej dyspozycji znajdują się ćwiczenia polegające na rozpoznawaniu znaczenia słów, kojarzeniu ich, słuchaniu, pisaniu i mówieniu.

Każdy użytkownik programu ma własne konto, które może zabezpieczyć hasłem, i na którym zapisywane są wszystkie oceny zdobywane podczas wykonywania kolejnych testów. Do wglądu są także szczegółowe statystyki naszych postępów w nauce, podręczny słownik użytkownika oraz zestawienia wyrazów z aktywnej grupy wraz z ich tłumaczeniami. Szkoda tylko, że takiej porcji słówek nie możemy sobie wydrukować. Aplikacja oferowana jest jednak w bardzo atrakcyjnej cenie i dlatego pewne niedociągnięcia można wybaczyć.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.