Zaginione listy

Utrata zawartości skrzynki może nas niejednokrotnie drogo kosztować. Na szczęście można czasem odratować to i owo - szczególnie, gdy używamy programu pocztowego Microsoftu

Katastrofy zawsze przychodzą niespodziewanie i w najmniej odpowiednim momencie. Atak wirusa, błąd w programie, nieprawidłowe wyłączenie komputera lub uszkodzenia spowodowane nagłą przerwą w dopływie prądu. Coraz częściej uszkodzeniu ulegają wiadomości pocztowe z kontaktami czy ważnymi załącznikami. W takich przypadkach warto mieć pod ręką EasyRecover EmailRepair.

Program ten, tak jak i inne produkty firmy Ontrack opatrywane nazwą EasyRecovery, jest wydajnym i bardzo prostym w obsłudze narzędziem, służącym do odzyskiwania danych. EmailRepair naprawia uszkodzone pliki programów pocztowych MS Outlook Express 5.0 i nowszych oraz Outlook 97, 2000 i XP. Za jego pomocą możemy więc zreperować zbiory z rozszerzeniami DBX oraz PST oraz odzyskiwać skasowane wiadomości w wyżej wspomnianych aplikacjach.

EasyRecovery EmailRepair 6.04
Wymagania: Windows 98/Me/NT/2000/XP, ok. 30 MB na dysku
+ prostota obsługi i skuteczność działania
– współpraca tylko z Outlookiem i OE
– brak polskiej wersji językowej
– wysoka cena
Cena: 1330 zł
www.ontrack.pl

Po usunięciu e-maila, tak jak i w przypadku wszystkich zbiorów zapisywanych na dyskach twardych, najważniejsze jest, by nie nadpisać pliku z utraconą wiadomością elektroniczną kolejnymi odebranymi przesyłkami. Następnie uruchamiamy naszą „aplikację ratunkową” i zaznaczamy klienta poczty, z którego korzystamy.

Ostatni krok to wskazanie katalogu, w którym mają być zapisywane naprawione zbiory oraz wybranie pliku do naprawy. Dodatkowo w przypadku modułu Outlook-Repair użytkownik ma możliwość podzielenia wynikowego pliku PST na fragmenty o zadanej wielkości. Resztę czynności ratunkowych aplikacja wykonuje automatycznie, podsumowując działania raportem. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie zaskakująco wysoka cena i fakt, że program „mówi do nas” po angielsku.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.