Załączniki do wora!

Pakowanie załączników wiadomości pocztowej ma sens nie tylko dlatego, że Outlook lubi je przed nami ukrywać. Przyjrzyjmy się zatem dwóm narzędziom, które mają szansę przyczynić się do zmniejszenia ruchu w Sieci

Attachment Zip Compressor i Xenos Attachment Compressor to dodatki ułatwiające życie osobom korzystającym z klienta poczty MS Outlook. Zaraz po zainstalowaniu programy zmieniają sposób wysyłania wiadomości z załącznikami. Nie musimy już pamiętać o tym, iż odbiorca może mieć kłopoty z otwarciem niektórych załączników – kompresor automatycznie spakuje plik do postaci archiwum ZIP. Jeśli zarówno odbiorca, jak i nadawca używają AZC, program automatycznie rozpakuje załączone do listu archiwum. Operacje pakowania/rozpakowywania załączników odbywają się w tle. Niestety, potencjalnie (tylko w przypadku Attachmen ZC) możliwe jest przemycenie w ZIP-ie wirusa do komputera odbiorcy.

Attachment Zip Compressor 1.3
Wymagania: Outlook 2000/XP/2003, ok. 0,5 MB na dysku
+ w pełni automatyczna obsługa spakowanych załączników
– obsługa tylko Outooka/OE
Cena: 12 USD
www.mapilab.com
Xenos Attachment Compressor 1.1
Wymagania: Outlook 2000/XP/2003, ok. 3,5 MB na dysku
prostota konfiguracji
obsługa tylko Outooka/OE
Cena: 19,95 USD
www.xenossoftware.com

Attachment ZC oferuje kilka opcji więcej niż Xenos AC: tworzenie archiwów EXE, zabezpieczanie ich hasłem, przeniesienie do nich załączników, które mogą okazać się niebezpieczne, np. plików BAT, VBS, JS, czy wreszcie automatyczną archiwizację wszystkich odebranych załączników. Możliwości Xenos Attachment Compressora są nieco mniejsze – program potrafi archiwizować pliki i ewentualnie zabezpieczyć je hasłem.

Podobne opcje oferują popularne archiwizery – WinZip czy WinRAR. Omawiane aplikacje prezentują jednak inne podejście do zagadnienia – dzieki nim nie musimy pamiętać o tym, aby kompresować przesyłane pliki. Wystarczy program zainstalować, zarejestrować i zapomnieć o jego istnieniu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.