Zobacz to w 3D!

Prawdziwej trójwymiarowości nie zaoferuje nam najdroższy nawet akcelerator graficzny, ale łatwo możemy ją uzyskać za pomocą zwykłych fotografii. Wystarczy nieco je przerobić za pomocą pakietu 3D Master Kit

Miłośnicy trzeciego wymiaru w fotografii będą zachwyceni: wszystko, co potrzebne do tworzenia i podziwiania zdjęć stereoskopowych, w jednym pudle. No, prawie wszystko, bo bez aparatu fotograficznego. Oprócz tego dostajemy do dyspozycji stereoskop soczewkowy, niebiesko-czerwone okulary, szynę z podziałką do mocowania aparatu, trzy arkusze samoprzylepnej folii soczewkowej (czyli takiej, przez którą widać różne obrazy pod różnymi kątami), liczne próbki gotowych zdjęć 3D oraz książkę pt. „Magia trzeciego wymiaru”.

Program służy do łączenia dwóch lub więcej zdjęć w obrazy trójwymiarowe. Mogą to być niebiesko-czerwone anaglify, stereopary, które dopiero wydrukowane i oglądane w stereoskopie dają efekt 3D, obrazy do wydruku soczewkowego, na które należy nałożyć załączoną folię soczewkową, a nawet obrazy do oglądania na okularach migawkowych, jeśli ktoś ma takowe. Dostępny w pakiecie Mr Twister odczytuje i zapisuje zdjęcia w formatach BMP, JPG, TIFF, PNG oraz GIF, a także JPS do prezentacji w Internecie. Zdjęcia można przed przetworzeniem obracać i przesuwać, tak aby były one dokładnie nałożone na siebie, jak również regulować ich jasność i kontrast. Wszelkich poważniejszych poprawek należy dokonać wcześniej w bardziej zaawansowanym programie graficznym.

3D Master Kit
Wymagania: Windows 98/Me/NT/2000/XP, ok. 120 MB na dysku
+ bogate wyposażenie pakietu
+ szczegółowe wyjaśnienia zawarte w książce
Cena: 445 zł
www.stamptex.pl

Praca z 3D Master Kitem jest łatwa, a najtrudniejszym jej elementem jest własnoręczne pstryknięcie zdjęć źródłowych. Umiejętność oceny, jakiego typu sceny będą się dobrze prezentowały w wersji trójwymiarowej, przychodzi z czasem. Także dobór odległości między parą pozornie bliźniaczych ujęć wymaga doświadczenia. Jeśli ktoś tego nie chce robić, może się bawić plikami graficznymi dostarczonymi z programem. Jednak tworzenie trójwymiarowych zdjęć daje dużą frajdę i łatwo może stać się hobby lub nawet nałogiem. Lepiej uważać!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.