Z kablami precz

Propozycją dla osób szukających taniej klawiatury i myszy bezprzewodowej jest zestaw Labtec Wireless Desktop Optical. Zarówno klawiatura, jak i mysz optyczna wykonane są estetycznie, jednak bez żadnych wizualnych fajerwerków. Klawiatura ma podstawkę pod nadgarstki i jest wyposażona w kilka podstawowych klawiszy sterujących multimediami, przeglądarką internetową i pocztą elektroniczną. Mysz dysponuje jedynie dwoma standardowymi klawiszami oraz rolką pełniącą funcję trzeciego przycisku, który niestety nie jest konfigurowalny. Także brak ergonomicznego kształtu wpływa na obniżenie komfortu pracy.

Labtec Wireless Desktop Optical
Rozdzielczosć myszki: 800 dpi
Zasieg: do 1 m
Zasilanie: klawiatura: 2 x ogniwo AAA,
myszka: 2 x ogniwo AA
Gwarancja: 24 miesiące
+ dobrej jakości mechanizm optyczny myszki
– niewielki zasięg
– brak możliwości konfiguracji przycisków myszki
Cena: ok. 166 zł
www.labtec.com
www.labtec.pl

Obydwa urządzenia komunikują się z komputerem drogą radiową, jednak ich zasięg pozostawia sporo do życzenia. Poprawnie działają one w odległości zaledwie do ok. 1 m od nadajnika, więc nie pozostawiają użytkownikowi zbyt dużej swobody. Jeżeli jednak nie oddalamy się zbytnio od komputera, to zestaw Labteca sprawuje się całkiem poprawnie. Przyciski na klawiaturze chodzą w miarę lekko i cicho, a myszka z czujnikiem o rozdzielczości 800 dpi reaguje nawet na najlżejszy ruch ręką, dzięki czemu precyzyjne pozycjonowanie kursora na ekranie nie sprawia problemu.

Na koniec należy wspomnieć o niezbyt udanym rozwiązaniu kwestii zasilania. Zarówno mysz, jak i klawiatura czerpią energię z dwóch ogniw. Zestawu nie wyposażono niestety ani w ładowarkę, ani w akumulatorki, a szkoda, gdyż ciągłe dokupowanie ogniw, szczególnie do myszy, nie jest ani wygodne, ani zbyt tanie.