Fabryka dźwięków

Test karty dźwiękowej Audiotrak Prodigy 7.1

Audiotrak Prodigy 7.1 przypomina kartę dźwiękową Terratec Aureon 7.1 Space, o której pisaliśmy w $(LC62264:Test kart dźwiękowych Terratec Aureon 7.1 Space i 5.1 Sky)$, z tą różnicą, iż dodano w niej kilka dość ciekawych funkcji.

Pierwszą z nich jest technologia NSP (Native Sound Processing), umożliwiająca nakładanie różnych efektów dźwiękowych (np. symulujących rozchodzenie się dźwięku w pomieszczeniach i środowiskach) w czasie rzeczywistym na strumienie audio pochodzące z gier, filmów DVD czy muzyki z MP3. Instalując dołączony na płycie CD program Audio Spin, obsługujący wtyczki VST (Virtual Studio Technology), można się przekonać, że dostępnych efektów są dziesiątki. Duże możliwości daje też technologia DirectWIRE, pozwalająca na cyfrowe wewnętrzne przesyłanie i nagrywanie sygnałów między programami korzystającymi z różnych sterowników, np. Cubase’em (obsługiwanym przez sterowniki ASIO) i WaveLabem (MME).

Audiotrak Prodigy 7.1
Ocena ogólna (POWER): 67
Opłacalność (ECONO): 17
Układ: ICEnsemble Envy24HT
Zgodność: A3D, EAX 1,0, EAX 2.0, Dolby Digital, Dolby Digital EX, DTS, Sensaura, SRS TruSurround XT
Jakość próbkowania: nagrywanie  –  24 bity, do 96 kHz; odtwarzanie  –  24 bity, do 192 kHz
Wejścia: mikrofonowe (phantom  +  5 V), S/PDIF, liniowe
Wyjścia: analogowe 7.1, cyfrowe S/PDIF, słuchawkowe
Gwarancja: 12 miesięcy
+ bardzo dobra jakość dźwięku, technologia DirectWIRE i Native Sound Processing, sterowniki ASIO 2.0 i GSIF
– brak wyjścia MIDI
Cena: 600 zł
www.kartydzwiekowe.com.pl

Jeżeli chodzi o parametry elektroakustyczne, Audiotrak Prodigy 7.1 oferuje jakość dźwięku zbliżoną do Audigy 2. Do domowych, amatorskich zastosowań wystarczy ona w zupełności. Urządzenie Audiotraka świetnie się nadaje do odtwarzania dźwięku przestrzennego z gier (dzięki technologii Sensaura kompatybilnej ze standardami A3D, EAX 1.0 i 2.0) i filmów DVD (Dolby Digital, DD EX, DTS). Ze względu na oferowane przez Prodigy 7.1 funkcje kartę tę polecałbym jednak osobom zainteresowanym tworzeniem muzyki i edycją dźwięku.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News