Pogotowie komputerowe

Niemal każdemu z nas zdarzyło się utracić ważne dane w wyniku awarii komputera. Unikamy takiej sytuacji, tworząc kopie zapasowe. Tymczasem wystarczy prosty w obsłudze program Recovery Genius

Atak wirusa, błędne działanie programu, pomyłka użytkownika, umyślne usunięcie plików – to tylko część wypadków przydarzających się komputerom. Utrzymanie ich w dobrej formie to zmora właścicieli cyberkafejek oraz opiekunów uczelnianych pracowni. Dla nich, ale nie tylko, przeznaczona jest aplikacja Recovery Genius.

W czasie instalacji programu należy określić chronione partycje dysków oraz wybrać dodatkowe opcje ochrony – niezależnie dla każdej partycji. Dodatkowo można całkowicie zablokować odczyt i zapis na wybranej partycji. Po restarcie komputera aplikacja usadawia się w Polu systemowym, skąd uzyskujemy dostęp do jej opcji.

Recovery Genius 5.0
Wymagania: Windows 9x/Me/NT SP 4+/2000/XP/2003, ok. 3,5 MB miejsca na dysku plus dodatkowe miejsce na punkty przywracania
+ niezależne metody ochrony i punkty przywracania dla poszczególnych partycji, ochrona BIOS-u, obsługa dysków z wieloma systemami operacyjnymi
Cena: 26,50 GBP
www.recoveryline.net

Program ma trzy główne tryby pracy: Recover, Save oraz Reserve. W pierwszym trybie jako punkt przywracania ustawiany jest stan z momentu instalacji „Geniusza”. Od teraz wszelkie zmiany dokonane na chronionych dyskach są tymczasowe. Podczas restartu komputera, na życzenie użytkownika lub automatycznie, nastąpi powrót do poprzednich ustawień. Tryb Save służy do zapisania stanu dysku twardego i tworzenia nowego punktu przywracania. Podczas restartu możliwy jest zatem wybór punktu, według którego zostanie odtworzony stan partycji. Ostatni tryb pozwala na klasyczną pracę z komputerem – wszelkie zmiany będą widoczne po restarcie peceta.

Aplikacja chroni też BIOS – w czasie startu komputera zawartość pamięci CMOS porównywana jest z zapisanym wcześniej przez „Geniusza”. Jeśli zostaną znalezione błędy, użytkownik może zapisać nowe dane, przywrócić poprzednie lub obejrzeć różnice pomiędzy wzorcem a aktualną zawartością CMOS-u.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.